Üye Ol: | Giriş | Kayıt | Kayıp Şifre |

You Are Here: Home » Facebook, Google, internet » Facebook-Google savaşı!

Facebook ve Google’ın arası yine gerildi!

Facebook Google’a “kazık attı”, iki dev arasındaki ipler yine gerildi. İşte yaşanan her şey…

Facebook, uygulamalarının artık Google’ın AdSense reklam ağından yararlanmasını yasaklandı. Geçtiğimiz hafta Facebook ilk resmi onaylı reklam platformlarının listesini açıklamıştı ve bu listede Google’ın adı gözükmüyordu.

“Listede adı geçen reklam sağlayıcılarının tümü platformun kurallarına uyacaklarını belirtmiş ve Facebook politikasına bağlılığı kabul etmişlerdir. Geliştiriciler yalnızca bu listede adı geçen sağlayıcıları kullanabilir. Kurallara uyacaklarını belirtene kadar diğer sağlayacılar yasaklıdır.” Google’ın neden listede olmadığı sorusuna bir Facebook yetkilisi Google’ı cümle içinde kullanmadan cevap verdi; “Veri kullanımı ve reklam kalitesini belirten kurallarımızı koyduk, her geçen gün kuralları daha fazla sağlayıcı kabul ediyor ve onları listeye ekliyoruz.” Yani bir bakıma Facebook Google’ın anlaşmayı kendi imzalamadığını ima etmeye çalışıyor.

Google veri kullanımı konusunda daha önceleri de Facebook’un koyduğu kuralları beğenmemişti. Facebook’un veri paylaşımı konusunda kullanıcılarını koruması için böyle bir liste yaptığı konuşulurken, forumlara içini döken bir geliştiricinin de söyledikleri de dikkat çekiyordu; “Listedeki birkaç büyük firma dışında diğerlerinin hepsinin kötü bir geçmişi bulunuyor. Burada bir çözüm gerekiyor. Eğer işin amacı kullanıcıları korumak için bu listeyi yapmaksa, en iyi ve en güvenli sağlayıcıları yasaklamanın anlamı yok. Bir yerlerde ciddi sorunlar var.”

Sende Yorumla

Yapmalisin Girildi to post comment.


Copyright © 2011 Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi Telif Hakları tanımlıdır. Site içeriği izinsiz olarak yayınlanamaz.
RSS Abonelik · Mesajlar Yorumlar · Site Tasarım: Wordpress Alt Yapısı Kullanılmıştır. Düzenleme adpfm.ca
KelebekList