Üye Ol: | Giriş | Kayıt | Kayıp Şifre |

You Are Here: Home » Google » Google bunuda yaptı

Google, ‘yakın alan iletişimi’ni (NFC) kullanan yeni mobil ödeme sistemini duyurdu. ‘Google Wallet’ adındaki hizmet şu an hala test ediliyor ancak yakın zamanda kullanıma açılacak.

NFC, mobil cihazlarla kablosuz bağlantı yoluyla ödeme yapmayı sağlayan bir teknoloji. NFC destekli telefonlarda bulunan NFC çipinde kullanıcının banka hesabı bilgileri bulunuyor, kullanıcı telefonunu ödeme cihazına yaklaştırdığında ise ödeme gerçekleşiyor. Böylelikle para veya kredi kartı taşıma zorunluluğu ortadan kalkmış oluyor.

Google Mart ayında NFC’yi San Francisco ve New York’da bazı mağazalarda denemeye başlamıştı ve hizmetin tamamlanmasının yaklaşık dört ay süreceğini tahmin etmişti. Ancak şirket, yaklaşık iki ay sonra ‘Google Wallet’ adındaki mobil ödeme hizmetini ve yeni bir uygulamayı tanıttı.

Google’ın yeni hizmetinde ortak olduğu şirketler arasında Sprint, MasterCard, Citi ve First Data bulunuyor. Sistem ilk başta Citi MasterCard ve Google ön ödemeli kartlarını destekleyecek.

Birçok teknoloji firması, NFC teknolojisini cihazına entegre etmiş bulunuyor ve şu an kredi kart şirketleriyle bundan en yüksek potansiyeli sağlamak üzere görüşmeler içindeler.

Google Wallet ilk olarak sadece Sprint tarafından sunulan Nexus S 4G ile uyumlu olacak, ancak diğer telefonlara da destek eklenmesi planlanıyor. Şu an hala test edilen hizmet resmi Google Blog’una göre yakın zamanda kullanıma sunulacak.

Sende Yorumla

Yapmalisin Girildi to post comment.


Copyright © 2011 Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi Telif Hakları tanımlıdır. Site içeriği izinsiz olarak yayınlanamaz.
RSS Abonelik · Mesajlar Yorumlar · Site Tasarım: Wordpress Alt Yapısı Kullanılmıştır. Düzenleme adpfm.ca
KelebekList