Üye Ol: | Giriş | Kayıt | Kayıp Şifre |

You Are Here: Home » internet, Microsoft » Hackerlar, Yanlışlıkla Kodu Microsoft’a Göndermiş

Windows işletim sistemine yönelik kötücül(malicious) bir kod üzerinde çalışan “yeni yetme” hackerlar, yanlışlıkla kendi bilgisayarlarını çökertince, o şaşkınlıkla Microsoft’tan yardım talep ediyorlar.

Gizmodo’nun, paylaştığı bir olay tam anlamıyla bir parodiyi andırıyor. Windows işletim sistemine yönelik kötücül(malicious) bir kod üzerinde çalışan “yeni yetme” hackerlar, yanlışlıkla kendi bilgisayarlarını çökertince, o şaşkınlıkla Microsoft’tan yardım talep ediyorlar.

Diğer bir ekran üzerinden kendilerine gelen hata bildirim mesajını inceleyen Microsoft yetkilileri, olayın kasti bir eylem sonucunda vuku bulduğunu tespit ediyor. Gözlemciler, zaman zaman bu tür olayların yaşanabildiğini, acemi hackerların kendi elleriyle yakalandıklarını belirtiyorlar.

Sistem çökmesi durumuyla karşılaşan kullanıcıların bunu karşılarına gelen ekran aracılığıyla raporladıklarını dile getiren Microsoft, güvenlik yetkilisi Rocky Heckman, şaşılacak derecede çok sayıda hacking eylemcisiyle yüz yüze geldiklerini ifade ediyor.

Kaynak: Turk.Internet

1 Comment

  1. RocK_BeniM dedi ki:

    Yazık o talihsiz hackerlere :))

Sende Yorumla

Yapmalisin Girildi to post comment.


Copyright © 2010 Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi Telif Hakları tanımlıdır. Site içeriği izinsiz olarak yayınlanamaz.
RSS Abonelik · Mesajlar Yorumlar · Site Tasarım: Wordpress Alt Yapısı Kullanılmıştır. Düzenleme adpfm.ca
KelebekList