Üye Ol: | Giriş | Kayıt | Kayıp Şifre |

You Are Here: Home » Kelebek Destek » Kelebekler her yerde

Kelebekler her yerdedir
Antartika haricinde, kelebekler dünyada hemen her yerde bulunurlar. Kelebekler 150 milyon yıldır dünya üzerinde yaşamaktadırlar ve boyutları 15-19 mm?den, Kuzey Amerika?da bulunan Batılı Mavi Pigme (Brephidium exilis), 28 cm kanat açıklığına, Papua Yeni Gine?de bulunan Ornithoptera alexandrae, kadar değişmektedir.

Bazı tropik bölge kelebekleri bir yıl kadar yaşayabilmekteyse de kelebeklerin ortalama yaşam uzunluğu en fazla iki aydır. Kelebekler kanatlarında gökkuşağının tüm renklerini barındırırlar ve asla iki kelebek birbirine benzemez. Bu renklerin belirli amaçları vardır: Eşin dikkatini çekmek, çevre ile uyum sağlayarak gizlenmek, zehirli oldukları ve kaçınılmaları gerektiğine dair düşmanlarını uyarmak.

Etiketler:, ,

2 Comments

  1. DesigneR dedi ki:

    ” Kelebekler kanatlarında gökkuşağının tüm renklerini barındırırlar ve asla iki kelebek birbirine benzemez ” dünyadaki canlılar öyle bir sistemle yaratılmışlar ki biri eşini bulma konusunda bile zorluk çekmiyor.Bu denli güzel canlıların ömürlerinin kısa oluşu da bir o kadar üzücü.Ama doğanın dengesindeki yerleri demekki bu kadar.

    Güzel bir konu.Emeğinize sağlık.

  2. Boz_Bey dedi ki:

    Kelebeklerin sahip oldukları bu renk ve desen çeşitliliği, tıpkı kanatları gibi üstün güç sahibi Allah’a aittir. Allah her canlıya ihtiyacı olan özellikleri verendir.

Sende Yorumla

Yapmalisin Girildi to post comment.


Copyright © 2009 Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi Telif Hakları tanımlıdır. Site içeriği izinsiz olarak yayınlanamaz.
RSS Abonelik · Mesajlar Yorumlar · Site Tasarım: Wordpress Alt Yapısı Kullanılmıştır. Düzenleme adpfm.ca
KelebekList