Üye Ol: | Giriş | Kayıt | Kayıp Şifre |

You Are Here: Home » IRC, internet » Local Operatorluk

Kelebek IRC Network’u üzerinde, yeni bir sistem uygulamaya koyulmuştur. IRC üzerinde LocalOperatorluk sistemi ile, en alt kademeden irc yöneticileri sunucuya kazandirilik, çeşitli görevlerde aktif rol almalari sağlanmaya başlanmıştır. Bu uygulamanin ilk meyvelerini toplamaya başladık.

Yönetimimizi ve IRC sunucumuzu daha iyi tanıyan, yönetim tarzımıza yakın kişilerin ileride bu alandan oper admin olacaklarini şimdiden söyleyebiliriz.

Görevlendirilen Local Operatorler çeşitli testlerden, bilgi ve becerilerden, bazı sınamalardan gecirildikden sonra IRC sunucumuzda tam olarak yetkilendirilmektedirler.

Sunucumuza ÜCRETLİ operator alımı yoktur. Bu tarihten sonrada olmayacaktir. Kelebek IRC sunucusu tamamen kendi öz kaynaklarindan ve kendi yetiştirdiği kullanıcılardan oluşan bir yönetim sistemini, tamamen amator ruhla profosyonel şekilde yapmaya calısan insanlardan oluşmayı benimsemiştir.

Kelebek IRC sunucularında görev almak, sizlerde LocalOperator olmak istiyorsanız, Size uygun birimleri takip edip, bu birimler içinde görev almayi başarmalısınız. Root Admin Oper veya herhangi biri ile, OPER veya Admin’lik pazarlıkları yapmanız birşeyi değiştirmeyecektir.  Bizden söylemesi.

16 Comments

 1. ufuk..kayahan....izmirLe dedi ki:

  ömrümüz olursa becere bilirsek belki bir gün admin oluruz ama sizlerle olmak yetio bana başka bi yorum yapamam allah hepinize uzun ömür versin !!

 2. Scream dedi ki:

  Anlatıldıgı üzere IRC yönetiminde Görev almak isteyen arkadaslar kendi becerilerine gore birimlerde görev alması , IRC.KELEBEK.GEN.TR benimsemi ve sistemin nasıl çalıstıgını öğrenmesi gerekir.Local Operatorluk bu aşamada cok güzel bir Proje, Şimdiden tüm arkadaslara başarılar dileriz.

  IRC.KELEBEK.GEN.TR

 3. Kadir dedi ki:

  Arkadaşlarla birlikte olmak bir şeylerin ortaya çıkarılabilmesi için elbirliğiğle çalışmak en güzel ödüldür

 4. bARbAR dedi ki:

  ” Sunucumuza ÜCRETLİ operator alımı yoktur. Bu tarihten sonrada olmayacaktir. ” Bu çok önemli ve değerli birşeydir. Hizmet verip emeğin karşılığını kelebek sunucusunda alamayan yoktur. Herkez iyi yada kötü neyi hakettiyse karşılığını mutlaka almıştır. Bu tutumuzdan dolayı sizlere teşekkür ederim.

 5. Federtenis dedi ki:

  Güzel Bir Sistem Öğretici Ve Geliştirici Başarılar…

 6. DesigneR dedi ki:

  ” Çekirdekten yetişmek ” tabiri vardır.Hakikaten yapılan sistem çok akıllıca ve başarı getirebilecek bir proje.Herkese, isteyene yetki yerine çalışana hakedene görev vermek hem oluşturulmuş sistemi sağlamlaştırmış oluyor hem de sürekliliğini sağlayıp ortamı ayakta tutuyor.Kelebek yönetiminin ortaya koymaya çalıştığı tüm sistemli projeleri takdir ediyorum.

 7. NexT dedi ki:

  irc Olayında bir iLk daha , herzamanki gibi kelebek.gen.tr’den , Bende aralarında olmaktan mutluyum

 8. FBI dedi ki:

  Sunucuya emek veren , emeğinin karşılığını alır.Ne kadar başarı ve istikrar gösterirsen o denli basamakları çıkarsın.. Tüm local operatorlere başarılar dilerim.

 9. DarkeLf dedi ki:

  Sunucumuza ÜCRETLİ operator alımı yoktur. Bu tarihten sonrada olmayacaktir.

  Tek sölenecek kelime ÇALIŞAN HAKKINI ELBET ALIR. Yeterki çalışmaktan kacmayın. Severek işini yapan herkes nerde olursa olsun elbet birgun o sistemin sorumlusu veya yöneticisi olacaktır.

  Local Operatorluge yukselen arkadaslarımızı tebrık eder ve basarılar dilerim.

  İrc.Kelebek.Gen.TR

 10. ArmeDia dedi ki:

  Kelebek Ailesi tarafından kaliteli yönetici yetiştirmek için uygulamaya konan bir sistem daha. Tşk ederim.

 11. DewiLKinG dedi ki:

  Yine bir iLk yine KeLebek.Gen.TR :)

 12. Asd dedi ki:

  İlklerin Adresi ne de Olsa :)

 13. RocK_BeniM dedi ki:

  Çok güzel ve çok mantıklı bir sistem. Local Operatörlük sayesinde çekirdekten yöneticiler yetişeçek, kalifiye eleman diye tabir ettiğimiz vasıflı, nitelikli Oper ve Adminler olacak. Bu sayede kelebek ailesine çok faydalı işler sunabilecek..

 14. MaximuS dedi ki:

  :)

 15. Bilinmeyen dedi ki:

  Sasa
  Ah eski günler ah

 16. economist dedi ki:

  Hayat durmuyor. :)

Sende Yorumla

Yapmalisin Girildi to post comment.


Copyright © 2009 Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi Telif Hakları tanımlıdır. Site içeriği izinsiz olarak yayınlanamaz.
RSS Abonelik · Mesajlar Yorumlar · Site Tasarım: Wordpress Alt Yapısı Kullanılmıştır. Düzenleme adpfm.ca
KelebekList