Üye Ol: | Giriş | Kayıt | Kayıp Şifre |

You Are Here: Home » Metin2, Oyunlar » Çocuklara Metin2 Yasağı

Çocukların favori oyunlarından olan “Metin2” adlı oyun yasaklandı.
İnternet üzerinden, SMS ya da kredi kartı aracılığıyla oynanabilen ve çocuklar arasında salgın haline gelen “Metin2” adlı oyun, Muğla`da yasaklandı.

Muğla Üniversitesi`nin hazırladığı rapoda, “Metin2” `nin çocuklarda fizyolojik ve psikolojik bozukluklara neden olduğu belirtildi. Muğla Valiliği?nden dün yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi: “Metin” isimli oyunun internet bağımlılığı oluşturduğu, öğrencilerde fiziksel ve sözel şiddeti özendirdiği, kumar ve benzeri kötü alışkanlıkları teşvik eden özelliğe sahip olduğu, bireylerin fizyolojik ve psikolojik gelişmelerine engel olduğu, sosyal ilişkilerini olumsuz etkilediği Muğla Üniversitesi Rektörlüğü?nün raporu ile anlaşılmıştır. Bahse konu raporlar doğrultusunda, Muğla Valiliği`nin 7 Temmuz 2010 tarihli kararı ile internet kafelerde ve elektronik oyun yerlerinde Metin2 isimli oyunun, İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkındaki Yönetmelik kapsamında değerlendirilerek, çocuklarca oynanması yasaklanmıştır.?

METİN2 NEDİR? Savaş oyunu. Seviye yükseltmeli bir oyun. Bilgisayar üzerinden online oynanıyor. Game Force şirketine ait. Havale, Paypal, SMS ve kredi kartı yardımıyla oyuna para yatırılıyor. Çok sayıda kullanıcısı var. Çin, Hollanda, Almanya, Amerika, İngiltere ve Türkiye de yaygın olarak oynanıyor.

Etiketler: , ,

Sende Yorumla

Yapmalisin Girildi to post comment.


Copyright © 2010 Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi Telif Hakları tanımlıdır. Site içeriği izinsiz olarak yayınlanamaz.
RSS Abonelik · Mesajlar Yorumlar · Site Tasarım: Wordpress Alt Yapısı Kullanılmıştır. Düzenleme adpfm.ca
KelebekList