Üye Ol: | Giriş | Kayıt | Kayıp Şifre |

You Are Here: Home » Teknoloji » PS4’ün kabusu geri mi döndü

ps4un_kabusu_geri_mi_dondu_1273

PlayStation 4’ün ortaya çıkmasıyla büyük bir heyecana kapılan Sonyfanları, son günlerde ortalıkta dolaşan bir söylentiden dolayı oldukça rahatsız. PlayStation 4’e oyun satışları ve ticaretini kontrol etmek için DRM ekleneceğine ilişkin bu dedikodular oyun severleri adeta ayağa kaldırdı.

Bu söylentilerden rahatsız olan oyun tutkunları, twitter üzerinden bir kampanya başlattı ve seslerini Sony yetkililerine duyurmaya çalıştılar. #NoDRMPS4 hashtag’ini kullanarak şikayetlerini twitter üzerinden dile getiren oyun severlere Sony tarafından cevap gecikmedi. Konuya ilişkin ilk açıklama SCEA’dan Nick Accordino’dan geldi. Accordino, konsol tutkunlarının rahatsızlıklarını dile getirmelerinden memnuniyet duyduğunu söylerken, onları duyduklarını da açıkladı. Diğer yandan Sony PlayStation Donanım Pazarlama Başkanı John Koller de, PlayStation oyun severlerin bu tepkisini olumlu olarak aldıklarını ve PS4 meraklılarının bu tutkusundan dolayı çok memnun olduklarını dile getirdi.

MS İKİNCİ EL OYUNLAR İÇİN ÜCRET TALEP EDECEK Mİ

Rakip konsol üreticisi Microsoft’un da ikinci el oyunlar için ücret talep edeceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Sony’nin verdiği mesaj, şirketin oyun severleri sevindirecek bir yol izleyeceğinin işaretini veriyor. İki şirketin de ikinci el oyunlardaki durumu önümüzdeki haftalarda yapılacak E3’te tam bir netlik kazacak.

Sende Yorumla

Yapmalisin Girildi to post comment.


Copyright © 2013 Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi Telif Hakları tanımlıdır. Site içeriği izinsiz olarak yayınlanamaz.
RSS Abonelik · Mesajlar Yorumlar · Site Tasarım: Wordpress Alt Yapısı Kullanılmıştır. Düzenleme adpfm.ca
KelebekList