Üye Ol: | Giriş | Kayıt | Kayıp Şifre |

You Are Here: Home » Google, internet, Sandbox » Sandbox nedir?

İnternetle çok haşır neşir olanlar son zamanlarda SEO kelimesi kadar SANDBOX kelimesinide duyuyodur heralde.Bir web sitesi için SEO ne kadar iyi bişeyse SANDBOX ta o kadar kötü bişeydir. Sandbox Google ın (Diğer arama motorlarının sandbox uygulayıp uygulamadıklarını daha gören olmadı) siteleri filtrelemesi diye adlandırılır.

 Bu filtrelemenin sonucunda söz konusu site, içeriğindeki en önemli anahtar kelimeler için yapılan aramalarda bile, arama sonuçlarında ya en son sayfalarda çıkmaya başlar yada arama sonuçlarında hiç çıkmaz. Webmasterlar bir sitenin sandboxtan kurtulmasının 1-6 ay arası sürebileceğini söylüyor.. Google ın siteleri sandboxa sokmasının nedeni spam oluşturarak üst sıralara tırmanmaya çalışan sitelere engel olmak ve sonuçların tutarlılığını korumaktır. Mesela eskiden bedava mp3 diye aratınca üst sıralarda saçma salak mp3 ile alakası olmayan siteler çıkabiliyordu. İşte Google öyle siteleri temizliyor ve bizlere daha kaliteli ve aradığımız içeriğe daha hızlı ulaşmamızı sağlayan bir arama motoru oluşturuyor..

O yüzden spam kasıpta üst sıralara çıkayım diye kendinizi boşuna yormayın normal gelen ziyaretçide artık uğramaz sitenize..

Şimdilik SEO ve SANDBOX hakkında söylenebilecekler  bu kadar sandbox hakkında ileride daha geniş bilgiler vereceğim.

Etiketler:,

Sende Yorumla

Yapmalisin Girildi to post comment.


Copyright © 2010 Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi Telif Hakları tanımlıdır. Site içeriği izinsiz olarak yayınlanamaz.
RSS Abonelik · Mesajlar Yorumlar · Site Tasarım: Wordpress Alt Yapısı Kullanılmıştır. Düzenleme adpfm.ca
KelebekList