Üye Ol: | Giriş | Kayıt | Kayıp Şifre |

You Are Here: Home » Haber » Sigarayı bırakana ‘tam depo’ benzin

sigaraa

Sigaranın zararlarına dikkat çekmek için Kars’tan İstanbul’a koşmaya başlayan Prof. Ergün Yurdadön, bir benzin istasyonunun sigarayı bırakana tam depo benzin vereceğini açıkladı.

Sigaranın zararlarına dikkat çekmek ve çocukların sigara alışkanlığı kazanmaması amacıyla ”30 günde 30 maraton” adıyla Kars’tan İstanbul’a koşu başlatan Prof. Dr. Ergün Yurdadön, yolda karşılaştığı insanlardan aldığı olumlu tepkilerin kendisine güç verdiğini söyledi.

ABD’deki Dowling Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapan ve koşu için Türkiye’de bulunan Prof. Dr. Ergün Yurdadön, AA muhabirine yaptığı açıklamada, koşunun sorunsuz devam ettiğini söyledi.

Koşuya 10 gün önce Sarıkamış’tan başladığını ve ayağında yaşadığı sorun nedeniyle bir gün dinlenmek zorunda kaldığını ifade eden Yurdadön, Giresun’a kadar koştuğunu dile getirdi.

Yarın Ordu’ya ulaşmayı planladığını belirten Yurdadön, şöyle konuştu:

”Koşuyu sanki koşmuş olmak için koşuyormuşum gibi geliyor. Bazen karamsarlığa düştüğüm oluyor. Çünkü medyadan beklediğim desteği göremedim. Yeşilay ve Kızılay’ı aradım, onlar da ilgi göstermediler. Yol güzergahında karşılaştığım, sohbet ettiğim insanlardan destek görüyorum. Karşılaştığım, konuştuğum insanların desteği bana güç veriyor. Çünkü iyi döngüler alıyorum. Bir çoğu sigarayı sorgulamaya başlıyor.”

Bugüne kadar 8 etap koştuğunu kaydeden Yurdadön, ”Beni Almanya’dan arıyorlar ve bu amaçla orada koşmamı istiyorlar. Oysa ben ülkemde bir mesaj vermek istiyorum. Eğer bunu ABD’de gerçekleştirmiş olsaydım şu an arkamda bir ordu oluşurdu. Ama ben azimliyim, kararlıyım ve koşuyu tamamlayacağım” dedi.

Kendisine bugüne kadar kimsenin ”boşuna koşuyorsun” diye tepki göstermediğini belirten Yurdadön, ”Koşudan yine de memnunum. İnsanlar çok olumlu yaklaşıyor. Bu beni umutlandırıyor. Zaten benim amacım çocuklara bu mesajı verebilmek. Bunun da gerçekleşeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Yolda konakladığı petrol istasyonu sahiplerinden birisinin, bu proje kapsamında sigarayı bırakan kişinin aracının yakıt deposunu doldurma kararı aldığını anlatan Yurdadön, bu tür geri dönüşümlerin de yaşandığını sözlerine ekledi.

 

(AA)

Etiketler:, ,

Sende Yorumla

Yapmalisin Girildi to post comment.


Copyright © 2009 Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi Telif Hakları tanımlıdır. Site içeriği izinsiz olarak yayınlanamaz.
RSS Abonelik · Mesajlar Yorumlar · Site Tasarım: Wordpress Alt Yapısı Kullanılmıştır. Düzenleme adpfm.ca
KelebekList