Üye Ol: | Giriş | Kayıt | Kayıp Şifre |

You Are Here: Home » Diğer Oyunlar » TESTERE BİLGİSAYARLARİMİZDA

Beyazperdede görmeye alıştığımız korku-gerilim türündeki yapımlar arasından sıyrılarak yeni bir tarz oluşmasına yol açmış etkileyici filmlerin başında gelen SAW yani Testere artık bilgisayarlarımızı da (ve tabii önce konsollarla beraber) işgal etmiş durumda. SAW?ı özel yapan hususların belki de en başında, benzer türde çok başarı elde etmiş Silent Hill serisiyle tanıdığımız Konami gelmekte. Yapımı için oyun haklarını satın alan ve tüm çalışmaları Zombie Studios?a devreden Konami oyunun ses getireceği konusunda iddialı. Ancak devamının gelip gelmeyeceği ve tıpkı filminde gördüğümüz gibi sonrasında seri haline dönüştürülme durumu ise toplayacağı ilgiye bağlı.

Bir hayli gecikmeli olarak ülkemizde 11 Aralık 2009 tarihinde gösterime girecek olan Testere 6?nın senaryosunu yan hikayelerle destekleyen ve hiç görülmemiş tuzaklarla dolu oyunun yapım aşamasına ilk filmin yaratıcılarından James Wan ve Leigh Whannell de dahil olmuş. Hikayeye göre ilk iki filmde gördüğümüz Dedektif David Tapp, göğsünden vurulmuş ve Jigsaw tarafından tedavi edilmiş halde, kendini terk edilmiş bir akıl hastanesinde buluyor. TPS kamera açısını kullanan oyun korku ve aksiyon ile bezenmiş Silent Hill?e karanlık atmosferiyle de benzerlik gösterirken, arkaplanda ise Unreal Engine 3 görev alıyor.

SAW geçtiğimiz haftalarda konsollar için yayımlandı, ancak PC sahipleri birkaç gün daha beklemek zorunda olmadan Steam üzerinden oyunu satın alabilmekte (şu an yalnızca Amerika için geçerli). Kutulu versiyonu ise ülkemizde Kasım ayı içerisinde internet satış sitelerinden temin edilebilecek.

Sende Yorumla

Yapmalisin Girildi to post comment.


Copyright © 2010 Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi Telif Hakları tanımlıdır. Site içeriği izinsiz olarak yayınlanamaz.
RSS Abonelik · Mesajlar Yorumlar · Site Tasarım: Wordpress Alt Yapısı Kullanılmıştır. Düzenleme adpfm.ca
KelebekList