Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

50 Milyon Asyalı kadın AIDS taşıyor

Ana Sayfa » Sağlık » Bulaşıcı Hastalıklar » 50 Milyon Asyalı kadın AIDS taşıyor
50 Milyon Asyalı kadın AIDS taşıyor

aids

Birleşmiş Milletler (BM), ”Asya’da 50 milyon kadının HIV virüsü riski taşıdığını” bildirdi.

BM ve bu örgüt ile ortak çalışma programı yapan kuruluşlar tarafından HIV virüsü ve AIDS hastalığı konusunda yapılan araştırma sonuçlarıyla ilgili raporda, HIV virüsünün Asya’da birçok ülkede yaygın olduğu uyarısı yapılarak, yaklaşık 50 milyon Asyalı kadının kocaları veya uzun süreli birlikte olduğu erkeklerden virüs kapma riskiyle karşı karşıya kaldığı belirtildi.

Raporda, para karşılığı yapılan korunmasız cinsel ilişki, uyuşturucu kullananların bu iş için gerekli malzemelerini ortak kullanması ve (kadının) erkeklerle birlikte olan bir erkekle cinsel ilişki kurması gibi nedenlerle bu sayının çok daha fazla artabileceği kaydedildi.

Asya’da yaklaşık 75 milyon erkeğin para karşılığı ilişkiyi düzenli olarak yaptığı, yaklaşık 20 milyon erkeğin de başka erkeklerle birlikte olduğu veya uyuşturucu kullandığı bildirilen raporda, söz konusu erkeklerin birçoğunun bir kadınla düzenli ilişkisi bulunduğu ve bu kadınlara HIV bulaştırma riskinin büyük olduğu ifade edildi.

(aa)

50 Milyon Asyalı kadın AIDS taşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Suyun 7 harikası

Suyun 7 harikası 25 Haziran 2013

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Hollanda Başörtüsüne Noktayı Koydu Karateka Dizideki Bir Sahneye Gözler Fena Takıldı! BlackBerry Bold Mobil TV Burun estetiği Allahuekber Diyeni Isırıyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır