Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Altı cekirdek Devri Başladı !!

Ana Sayfa » internet » Bilgisayar » Altı cekirdek Devri Başladı !!
Altı cekirdek Devri Başladı !!

Core i7 980X ile Intel, altı çekirdekli ilk masaüstü işlemcisini takdim ediyor. En hızlı dört çekirdekli işlemciler bile Intel’in yeni üst seviye işlemcisi yanında eski gibi gözüküyor. 980X gerçekten de şu an paranın satın alabileceği en hızlı masaüstü işlemcisi.

Intel ve AMD uzun bir süredir alt çekirdekli işlemciler sunuyor. Daha önce hiç duymamış mıydınız? Duymamış olma ihtimaliniz yüksek; zira Intel Xeon Dunnington ve AMD Opteron Istanbul isimli bu işlemciler sadece sunucu piyasasına hitap ediyordu. Bu modeller ve bunlarla uyumlu platformlar çok pahalı olduğu ve sadece sunucuda kullanıma elverişli oldukları için bir masaüstü PC’de kullanım için uygun değiller.

PC’ler için altı çekirdek vakti
Artık masaüstü PC piyasasında 6-çekirdek-devri başlıyor ve Intel yine bir adım önde. Yeni Core i7 980X Gulftown serisine ait, modern 32-nm tekniğine göre üretildi, altı çekirdeğe sahip ve aynı anda 12 işlem parçacığını (thread) çalıştırabiliyor.

Üst seviye performans ve ucuz alternatifler
Ölçüm değerleri şunu gösteriyor: 6 çekirdekli işlemci şu an için testlerimizdeki en hızlı masaüstü işlemci oluyor. Özellikle video kesme-biçme, ses düzenleme, CAD uygulamaları ve çoklu çekirdek desteğine sahip 3D canlandırma yazılımları yeni işlemcinin sunduğu performans artısından faydalanabiliyor. Oyunlar ve normal uygulamalar için önceden de olduğu gibi dört çekirdekli alternatifler yeterli. Makalemizin son sayfasında bu modellere de değineceğiz ve uygun fiyatlı en iyi modelleri tanıtacağız.

Altı cekirdek Devri Başladı !! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Dost Dediğin BU NE GÜZELLİK GÜZEL DELİ GÖNÜL DEĞME ÇAYDAN BULANMAZ Ersoya Bir Kova Boya Harcamak Gerekiyor! LG Rekorlara Doymuyor! YALIN ADSL  2010 DA GELİYOR

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır