Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Antidepresanlar neden her zaman işe yaramıyor?

Ana Sayfa » Sağlık » Ruh Sağlığı » Antidepresanlar neden her zaman işe yaramıyor?
Antidepresanlar neden her zaman işe yaramıyor?

Antidepresanlar, kullanan insanların sadece yarısı için işe yarıyor.

Ve şimdi bilim adamları antidepresanların kullanan her insanda neden işe yaramadığının sebebini bildiklerini düşünüyor; fareler üzerinde yapılan bir araştırmada, kimi belirli beyin hücrelerindeki alıcıların bu ilaçların etkilerini bloke ettiğini gösterdi.

Eğer aynı şey insanlarda da geçerli ise, bahsi geçen yüzde elli daha etkili tedavi yöntemleri alternatiflerine sahip olmalı.

?Fare kobay birinin antidepresanlara neden tepki vermediğini açıkladı? diyor Rene Hen, Kolombiya Üniversitesi Psikiyatri ve Nöroloji Bölümü Farmakoloji Profesörü.

Antidepresanlar seratonin seviyesini yükseltmek için tasarlanmışlardır, yani beyinin bölümlerine ne kadar çok serotonin taşınırsa, insan depresyondan o kadar uzaklaşır.

Davranışlarını izleyerek, Hen farenin ilaçlara nasıl tepki verdiğini belirlemiş. Genellikle ilaç aldıklarında daha atak davranan farelerden sonra bu sefer insanlar üzerinde kritik deneyler yapmayı düşünüyor.

Gelecekte, psikiyatrisiler bir hastanın geleneksel antidepresanlara tepki veren ya da vermeyen türden olduklarını öngörebilecekler. Ve böylece ilaç şirketleri, depresyonu yenmek için yeni çözümler üretmenin yollarını arayacak.

Antidepresanlar neden her zaman işe yaramıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Mutluluğun rengi bulundu

Mutluluğun rengi bulundu 14 Şubat 2010

Kişilik bozuklukları

Kişilik bozuklukları 18 Haziran 2009

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Atilla İlhan-Emirgan’da Çay Saati 12 Haziran’da Yoklar! Zayıflatan elbise çıktı ESENLİK SİZE Doğru zannettiğimiz 10 diyet efsanesi Vaginal mantar genital mantar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır