Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple’ın Olur da Google’ın Tableti Olmaz mı?

Ana Sayfa » internet » Apple’ın Olur da Google’ın Tableti Olmaz mı?
Apple’ın Olur da Google’ın Tableti Olmaz mı?

Google’ın, İpad’in Duyurmasından Tam İki Gün Önce Kendi Tabletini Tanıttığını Biliyor Muydunuz?

Hatırlayacağınız gibi 27 Ocak günü Apple’ın patronu Steve Jobs çok güvendiği tableti iPad’i tanıtmıştı. iPad hakkında farklı yorumlar gelse de, Apple’ın başlıca rakiplerinden Microsoft yeni tableti yerden yere vurmuş, Google ise ti’ye almıştı. Ama aslında Google’ın kendi tabletinin ilk görüntülerini, Apple’ın iPad’in tanıtılmasından sadece 2 gün önce yayınladığını biliyor muydunuz? Biz de dahil, tüm basın iPad’e odaklanmışken gözden kaçan bu detayın hikayesi şöyle:

Gerçekten de Google 25 Ocak’ta bu sayfada da görüntüsünü gördüğünüz tabletten Chromium sitesinde bahsetti. Fakat iPad’ten en büyük farkı bunun üretilmiş bir tablet değil, bir tablet konsepti olması. Google’ın ara birim tasarımcısı Glen Murphy’nin ürettiği temsili görüntüler Google tabletinin neye benzeyebileceği hakkında fikir yürütmek için hazırlanmıştı.

Murphy’nin Google’ın bulut tabanlı Chrome işletim sistemi ile çalışacağını ön gördüğü tabletin, çoklu dokunmayı da desteklemesi planlanıyor. Her ne kadar Google şimdilik Chrome OS ile sadece netbook pazarını hedeflese de, şirket içerisinde birilerinin daha ileri aşamaları planlıyor olması da önemli bir detay. Glen Murphy’nin hazırladığı Google tabletin konsept görüntüleri ve bir de videoyu şu adresten inceleyebilirsiniz.

Apple’ın Olur da Google’ın Tableti Olmaz mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hoşgeldin 2021

Hoşgeldin 2021 02 Ocak 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Huş Ağacı çin bilgisayar pazarının lideri Binlerce e-mail hotmailde kayboldu Mısır Piramitleri Dünya’nın en büyük 3D TV’si o! IRC Girişi bilgi MODULU

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır