Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Araştırma: Yükseklik kilo verdiriyor!

Ana Sayfa » Haber » Araştırma: Yükseklik kilo verdiriyor!
Araştırma: Yükseklik kilo verdiriyor!

Yüksekliğin, aşırı kilolu kişilerin kilo vermesini sağlayabildiği bildirildi.

Almanya?daki Ludwig Maximilians Üniversitesi?nden Florian Lippl ve ekibi, 2650 metre yüksekliğin, ortalama 55,7 yaşında, vücut kitle indeksi 33,7 olan aşırı kilolu 20 kişi üzerindeki etkisini inceledi.

Yüksekte geçen bir haftanın ardından, rejim ve spor yapmayan bu kişilerin kilo verdiği, daha az yediği ve tansiyonunun düzeldiği görüldü. Bu etkiler, aşırı kilolu 20 kişinin yüksekten inmesinden sonraki 4 hafta boyunca devam etti.

Araştırmacılar ayrıca bu kişilerde, yağ hücreleri tarafından üretilen ve beyne vücudun tok olduğu sinyalini göndererek iştahın azalmasını sağlayan leptin hormonunun oranında da artış gördü.

“Obesity” dergisinde yayımlanan araştırmada bilim adamları, kilo kaybının, yüksekte temel metabolizma hızının (vücudun dinlenirken yaktığı kalori ölçüsü) artmasına ve iştah kaybına bağlı olabileceğini vurguladı

Araştırma: Yükseklik kilo verdiriyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

isimsiz ve kördüğüm Muhabirleri İzlerken Resmen Kan Şekerim Yükseliyor ARES DİJİTAL BASKI VE REKLAM NETADAM BİLGİSAYAR ÇIKIK BURKULMA EZİLMELERDE İLK YARDIM JavaScript Nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır