Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Aritmi Nedir Nasıl Oluşur?

Ana Sayfa » Haber » Aritmi Nedir Nasıl Oluşur?
Aritmi Nedir Nasıl Oluşur?

Aritmi nedir: Kalbin kasılması solunum sırasında akciğerlerin daralıp genişlemesi gibi vücutta belirli bir ritm içinde çalışan organlarda bu düzeninin bozulması. Kalp aritmisi yani kalp atımlarında düzensizlik kasılma uyarısının doğmasını ve bütün kalp kasına iletilmesini sağlayan yapılardaki bir bozukluğa ya da kalp kası liflerinin uyarılabilme durumunda ortaya çıkan bir değişikliğe bağlı olabilir. Aritmi miyokardiyoskleroz enfarktüs ve akut eklem romatizması gibi kalp ile doğrudan ilgili hastalıklar ya da zehirlenmeler ve hipertiroidizm gibi vücutta gelişen genel hastalıklar sonucunda ortaya çıkabilir. Bazen özellikle bunaltı içindeki nevrotik kişilerde otonom sinir sisteminde beliren dengesizlikler sonucu basit bir işlevsel bozukluk söz konusu olabilir.
Solunum aritmisi soluk alıp verme düzeninin bozulmasıyla ortaya çıkar. Solunum ritmi arasındaki süreler bazen çok uzayabilir. Genellikle zehirlenmeler ağır metabolizma hastalıkları beyin kanamaları menenjit ve enfeksiyon gibi omurilik bölgesindeki solunum merkezlerini etkileyen hastalıklar sonucu gelişir.

Aritmi Nedir Nasıl Oluşur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

BENİ HOR GÖRME KARDEŞİM Okan Bayülgen, Haiti’ye Desteğe Çağırdı Anti-HIV Testi Nedir? Ne Zaman Yapılmalıdır? ÖKTEMLER PETROL&RESTAURANT MECNUN GİBİ DOLANIYORUM ÇÖLLERDE Türkiye’de Termal Turizm

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır