Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Aslan Burcu

Ana Sayfa » Astroloji » Aslan Burcu
Aslan Burcu

BURÇLAR

Aslan
23 Temmuz – 23 Ağustos

Özellikler

Anahtar kelime: Göstermek

Şifre: Kendimi yaratıcılıkla ifade etmeli ve başkalarını etkilemeliyim.

İlke: Yaratıcılık    Olumlu uygulama: Aşk   Olumsuz uygulama: Kibir

Özellikleri: Kendinden emin, güvenli, dinamik, güçlü, otoriter, hükmedici, canlı, etkileyici, asil, onurlu, gururlu, övgü bekleyen, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, abartılı, sevecen, neşeli, sıcakkanlı, mağrur, kendine dönük, inatçı, diktatör, kendini beğenmiş, büyüklük kompleksi, ukala, küstah, çocuksu, dikkat çekmek isteyen.

Aslan burcu ateş elementidir ve sabit niteliklidir. Ateş elementi özelliklerini yaratıcı ve kültürel alanlarda gösterir. İşi ne olursa olsun yaptığı işe kendi damgasını vurur ve hepsinde biraz gösteriş vardır. Ormanlar kralı Aslan’ ın kendine olan sonsuz güveni sonucunda otoritesi her zaman ve her yerde geçerlidir. Aslan liderlik isteyen, örgütlenmeye gereksinme duyulan bütün işlerde başarılı olur. Aynı zamanda çok yaratıcı olduğundan yetenekli ressamların, yönetmenlerin, oyuncuların ve tasarımcıların burcudur.

Aslan burcu sabit nitelik taşıdığı için tutucu ve inatçıdır ve bir kere karar verdi mi bundan pek kolay vazgeçmez. Yapıcı fikirlere sahiptir ve tuttuğunu koparır. Büyük işlere kalkışır ama ayrıntılarla arası iyi değildir. Ufukları geniştir, büyük düşünür bu da onun cesaretini gösterir.

Güneş tarafından yönetilen Aslan Zodyak’ın kralıdır. Güneş nasıl Güneş Sisteminin merkeziyse, Aslan da aynı şekilde her zaman odak noktası olmak ve tüm dikkatleri üzerine çekmek ister. Aslan insanı lider olmak için yaratıldığına inanır ve ona göre davranır. Güçlü kişiliği karşısında etrafındakiler çoğu zaman geriler. Gururludur ancak gurur duygusu başkaları üstünde baskı yaratabilir. Başkalarının yaşamını onlardan daha iyi düzenleyebileceğine inandığından, ancak karşısındaki de bunu böyle kabullendiği sürece her şey yolunda gider.

Aslan, Koç gibi doğuştan liderdir ama sabit guruptan olduğu için daha iyi örgütçüdür. Hayatta yerinin yetkili bir mevki, bir kuruluşun başı olduğunu sezgileri ile bilir. Yönetme ve liderlik etme isteğinde taleplerini hiçbir zaman küçük tutmaz. Kendisinin çok önemli olduğuna inanır. Bazen fazla küstah ve kibirli olabilir. Küçük dağları kendinin yarattığına canı gönülden inansa bile aslında çok iyi kalplidir.

Aslan’ın hükmedici davranışlarının altında aslında çok yumuşak bir insan vardır. Merhametli ve sıcakkanlıdır. Aslan kalbi ve aşkı yönetir. İçten, ateşli ve tutkuludur. Dramatik olaylara ve abartmaya bayılır, konuşması ve hareketleri dikkat çekicidir. Sevildiğini ve beğenildiğini bilmeye ve aynı zamanda övülmeye çok ihtiyacı vardır; ihmal edilirse morali çabuk bozulur. Onun size bağlandığı kadar, sizin de ona bağlı olduğunuzu bildiği sürece  sadık kalacaktır, ama ilginizi kaybederseniz, duyguları incinir ve teselliyi başkalarında arayabilir.

Dürüst, açıksözlü, merttir ve asla arkadan vurmaz ama aldatılırsa affetmez. Koç burcu gibi agresif değildir ancak gururu kırılırsa öfkesini kontrol edemeyebilir, feci şekilde patlayabilir ve saldırabilir. Bu patlamanın ardından hiçbir şey olmamış gibi davranacaktır zira Aslan insanı kin tutmaz ve bağışlayıcıdır.

Aslan insanı güleryüzlü, neşeli ve eliaçıktır. Geniş bir arkadaş çevresi vardır. Gezmeyi, eğlenmeyi, gösterişli davetlerde ve pahalı restoranlarda boy göstermeye bayılır. Zevk için para harcamayı sever ve çoğunlukla harcamaları hesapsızdır. Lükse düşkündür. İstediklerini almak için büyük borçlara girebilir. Gösterişli giyinebilir, gösterişli bir arabası ya da havalı bir sevgilisi olabilir. Pahalı zevkleri vardır ve para onu amacına ulaştıran bir araçtır. Savurgan olduğu için parayı elinde tutamaz. Kendine güvendiğinden gelecekten korkmaz ve para biriktirmeyi düşünmez.

Hediye Seçimi

Aslan Kadını

Ona ne alırsanız alın, paranızın yettiği en sofistike ve en iyi hediyeyi almalısınız. Siyah bir gece elbisesi ya da dore örgü bir bluz alabilirsiniz. İpek ve saten iç çamaşırlarına özellikle markası ?La Perla? olursa bayılacaktır. Kostümlü şık bir baloya iki bilet tam ona göre bir hediye olacaktır. Aslan kadınına iki düzine kırmızı gül yollayın. Şık ambalajı ile ithal bir kutu çikolata ya da bir sepet dolusu ithal peynir, çay, reçel ve kurabiye kombinasyonu hoşuna gidecektir.

Aslan dikkat çekmeye bayılır; ona kendi seçeceği kaliteli marka pahalı bir güneş gözlüğü alabilirsiniz. Kova burcunun tersine kürk giymeye bayılır, yakası kürklü bir ceket bile onu memnun eder. Şık bir ipek eşarp -mutlaka Hermes ya da Chanel olmalı-, parfüm için kristal bir şişe, pudrası için altın kaplama bir kutu veya pahalı bir dolmakalem seti hediye edebilirsiniz. Çalışırken müzik dinlemeyi seven Aslan insanına ofisi için minik bir müzik seti alabilirsiniz.

Mücevher alacaksanız kolye ve küpe takım ya da pırlanta taşlı bir bilezik seçebilirsiniz. Favori taşı yakuttur.

Aslan  Erkeği

Aslan erkeğine bir şişe Fransız şampanyası ve iki adet kristal şampanya kadehi alabilirsiniz. Aslan burcu için anahtar sözcük lükstür. Bol miktarda taze havyar ile onu çok memnun edebilirsiniz. En iyi restoranlardan birinde yer ayırtarak ona sürpriz yapabilirsiniz. İmkanınız varsa üç-dört saatliğine bir limuzin kiralar veya helikopter turuna çıkarabilirseniz zevkten çıldırabilir.

Bir müzikal ya da oyun için en ön sıradan yer almanız çok hoşuna gidecektir. Arabası ya da çalışma odası için yeni bir müzik seti ya da ses düzeni seveceği hediyelerdendir. Eğer seviyorsa bir kutu puro ve çakmak alabilirsiniz. Kartvizitlerini koyabileceği gümüş bir kutu alabilirsiniz. Aslan burcu az bulunan orijinal şeylerden hoşlanır, bu yüzden her türlü sanat eserine bayılır. Burberry?s gibi marka bir trençkot alabilirsiniz.

Üye olmayı arzu ettiği özel bir klüp varsa, paranızı biriktirip onu üye yapabilirsiniz. İçinde her zaman çocuksu bir yan olduğu için Nintendo ya da Playstation2 alabilirsiniz.

Sağlık ve Spor

Yönetici Gezegeniniz: Güneş sistemine hayat veren ve aynı zamanda size güç, canlılık ve güven veren güneş.

Vücudunuzda Yönettiği Bölge: Aslan burcu, kalbi, sırtı ve omuriliği yönetir.

Metabolizmanız: Orta hızlı.

En Önemli Özelliğiniz: İyi görünmek. Kabul etmelisiniz ki gösteriş sizin için çok önemlidir.

Sizi Kızdıran Şey: İçeride ya da dışarıda egzersiz yaptığınız yerin fazla soğuk olması. (Her şeyden önce, siz güneş tarafından yönetiliyorsunuz.) Kayak, buz pateni gibi sporlar sizin favoriniz değildir. At binmek, paten yapmak, bisiklete binmek ve açık havada olmak tam size göredir. Özellikle kışın her gün bir miktar güneşe çıkmaya çalışmalısınız. Uzun süre penceresiz, kapalı yerlerde bulunmak moralinizi bozabilir.

Sağlığınızla İlgili Yaptığınız Hata: Çabuk heveslenirsiniz ve bazen kendinizi fazla yorabilirsiniz.

Ateş elementi olan Aslan mutlu ve sıcakkanlı bir insandır. Sağlıklı beslenerek ve düzenli aralıklarla spor yaparak kalbinizi sağlam tutmalısınız. Sosyal ortamlarda mutlu olduğunuz için tek başınıza egzersiz yapmamalısınız. Bir spor klubüne üye olmalı, aerobik sınıflarında herkesle birlikte spor yapmalısınız. Müzik sevdiğiniz için yüksek sesli müzikle egzersiz zevkli olacaktır. Özellikle dişi Aslanlar müzikle birlikte dans ederek kalorilerini yakmaya bayılırlar. Erkek Aslanlar ise biraz maçodurlar, kickbox, tekvando gibi sporlarla ormanların kralı olduklarını hissetmek isterler.

Aslan burcu olarak sırtınızı ve omuriliğinizi güçlendirmeniz gerekmektedir. Hızlı yürüyüşler ve yoga gibi egzersizler hem sizi güçlendirecek hem de daha esnek olmanızı sağlayacaktır. Oyun oynamaktan çok zevk aldığınız için futbol, basketbol gibi sporlarla eğlenirken form tutabilirsiniz. Seyahat edeceğiniz zaman sıcak yerlere gitmelisiniz, Aslan burcu soğuktan nefret eder.

Yemekte çok seçici sayılmazsınız.Yanınızdakine ikram etmek sizin için daha önemlidir. Size hizmet edilmesinden çok zevk aldığınız için en sevdiğiniz şey restoranda yemek yemektir. Dışarıdan yemek getirtmeye de bayılırsınız. Hiç olmazsa sağlıklı, düşük kalorili, doğal yemekleri seçmeli ve hazır yemeklerden uzak durmalısınız. Aslan da Terazi burcu gibi parti ve gece hayatından hoşlanır. Fazla içki ve geç saatlere kadar uykusuz kalmak sağlığınıza zarar verebilir. Ölçüyü kaçırmamalı ve durmanız gerektiği yerde durmalısınız.

Stresten Arınma

Aslan burcunun morali bozuk olduğu zaman kesinlikle yanlız kalmamalı, arkadaşları ile bir araya gelmelidir. Ateş elementi Aslan insanlarla birlikte iken parıltısını korur. Tiyatro ya da müzeye gitmek size iyi gelecektir. Kaliteli bir restoranda kendinize ziyafet çekin, dışarıda yemek yemek Aslan burcunu her zaman neşelendirir ya da gece klubüne gidip dansedin. Endişeli olduğunuz zamanlarda en şık giysilerinizi giyin, etraftan aldığınız iltifatlarla moraliniz yerine gelecektir. Rekabetçi bir yapınız olduğundan böyle zamanlarda kendinizden üstün gördüğünüz kişilerden uzak durmalısınız.

Aslan, ilgi ve sevgiye ihtiyaç duyan, cömert, sevecen, sıcakkanlı ve sosyal bir burçtur. Bu ihtiyacınızı gözardı etmeyin. Yakınlarınızdan ne kadar çok sevgi ve destek görürseniz o kadar çabuk moraliniz düzelir ve sıkıntılarınızdan kurtulursunuz. Herşeyi abartmaya ve dramatize etmeye meyiliniz var, aynı şekilde sorunlarınızı abartarak paniğe kapılabilirsiniz. Soğukkanlılıkla durumunuzu gözden geçirmelisiniz.

Bazen kendinizle çelişkiye düşebilirsiniz. Ateş elementiniz sizi harekete zorlarken, sabit niteliğiniz yeni adımlar atmanıza engel olmaya çalışır. Aslan burcu olarak ne yapmanız gerektiğinin söylenmesinden nefret edersiniz. Bu yüzden durumunuzla ilgili, iyi niyetle yapılan, işinize yarayacak eleştiri ve tavsiyeleri bile dinlemezsiniz. Etrafınızdakiler sizi belli konular hakkında uyarmaya çalışırken, herşeyi en iyi kendinizin bildiğini düşünüp yanılmayın.

Bütün sevdiklerinizi bir yemekte bir araya getirin. İyi duygularla, sıcak bir ortamda tavsiyelerine kulak verin. Yemeği siz pişirmeye kalkmayın bu karışıklığa gelemezsiniz. Ya dışarıdan sipariş verin ya da herkes bir şeyler getirsin.

Güneş tarafından yönetilen Aslan burcu soğuk ve yağmurlu havalarda mutsuz olur. Sıcak bir yere gitme imkanınız varsa, güzel bir sahilde güneşlenirken aklınıza farklı çözüm yolları gelecektir. Buna imkanınız yoksa bile sıcak bir sauna, jakuzi ya da ısıtılmış yüzme havuzunda moraliniz yerine gelebilir.

Boğa, Terazi, Balık burçları gibi sizin burcunuz da müziğe karşı çok duyarlıdır. Müzik setinizi ayarlayın, kulaklıklarınızı takın ve sesi sonuna kadar açarak kendinizi müziğe kaptırın. Gidip kendinize yeni kaset ve CD?ler alın. Konsere, operaya gidin, gösterişli şeyler sizi mutlu edecektir. Kendinizi şımartacak lüksler bulmalısınız. Ormanların kralı olduğunuzu kendinize sık sık hatırlatın.

Aslan burcunun tenis gibi sosyal sporlar dışında spora merakı yoktur. Özellikle yanlız yapılan sporlar hiç ilginizi çekmez. Burcunuz kalbi yönetir ve stres altında iken en çok dolaşım sisteminiz bundan etkilenir. Böyle zamanlarda çok üşürsünüz. Kalabalık bir spor salonunda aerobik yaparak hem dolaşım sisteminiz düzene girecek hem de tanıdıklarınıza rastladığınız için moraliniz düzelecektir.

Aslan burcu atletik olmaktan çok yaratıcıdır, duygularınızı sürekli olarak ifade etmek istersiniz. Kısa bir hikaye, oyun yazmayı deneyin ya da resim yapın. Amatör bir tiyatro topluluğuna katılın. Gerçek bir yeteneğiniz olduğunu keşfedebilirsiniz. Hissettiğiniz herhangi bir duyguyu rolünüze yansıtabilirsiniz. Burcunuz 5. evi yönettiği için en iyi oyuncular Aslan burçlarından çıkar.

5. Ev aynı zamanda çocukları yönetir. Kendinize konsantre olmayı bırakın ( Aslan burcunun en büyük kusurlarından biridir) ve kendi çocuklarınızla ilgilenin ya da çocuklar yararına faydalı bir şeyler yapın. Çocuklar Yengeç gibi Aslan burcu için de çok önemlidir. Onlar sayesinde yeniden yüzünüz gülecek, yenilenecek ve onlarla uğraşırken sorunlarınızdan uzaklaşacaksınız.

Kendinize olan güveninizi kaybetmemelisiniz, yoksa arzu ettiğiniz rahatlıkta ilerleyemezsiniz. Sabit burç olduğunuz için özellikle en başında değişikliğe adapte olmanız oldukça zordur. Size en çok destek olan arkadaşlarınızla bir arada olun. Başarılarınızı hatırlayın, başarmak için neler yapmış olduğunuzu düşünün ve kişisel başarı formülünüzü çıkarın. Durumunuzu düzeltmek için ilk yapacağınız şey kendinize olan inancınızı kaybetmemek ve şimdiye kadar başardıklarınızla gurur duymak olacaktır. Yaptığınız her aşama sonrasında kendinizi ödüllendirmeyi ihmal etmeyin. Kısa bir süre sonra eski canlılığınıza kavuşacaksınız.

Para ve Zenginlik

Sizin gibi lükse düşkün birisi için para biriktirmek oldukça zordur. Aslan burcu olarak herşeyin en iyisine sahip olmak istersiniz. Daha azına razı olmak zorunda kalırsanız çok mutsuz olursunuz. Hayattan büyük beklentileriniz vardır. Beklentileri fazla olmayanların hayatta ilerleyemedikleri bilinen bir gerçektir onun için kimsenin söylediklerine kulak asmayın. Yanlızca hak ettiğinize inandığınız gelire sahip olabilmek için gerekli alın terini dökmeye hazır olun.

Aslan burcu çok cömerttir. Çocuklarınız varsa onların her isteğini karşılamak için çok çaba gösterirsiniz. Ailenizi ve arkadaşlarınızı abartılı bir biçimde şımartmanıza gerek yok. Sürekli hediyeler vererek, yemekler ısmarlamasanız da sizi aynı şekilde seveceklerdir.

Aslan burcu sahip oldukları şeylerden ya da üstün zevkinden dolayı hayran olunmak ve saygı duyulmak ister. Bütçenizin yettiği kadarı ile bu zevklerinizi tatmin etmeli ve bazı şeylerden fedakarlık yapmalısınız. Paranızı sonuna kadar harcamayın ve ileriyi düşünün. Ateş elementi olarak gerçekçi değilsinizdir ama hayal gücünüz ve yaratıcılığınız çok gelişmiştir, bunu iyi değerlendirin.

Aslan insanı çok gururludur ve parasız kaldığı zaman bunu en yakınlarından bile gizleyebilir. Bu yüzden para sıkışıklığı çektiği zaman durumu anlaşılacak diye kimseden yardım istemez.
Mantıklı olun ve kiranızı ödeyemeyecek durumdaysanız borç alın. Görüntüyü kurtarmaya çalışarak aptallık etmeyin, daha zor duruma düşebilirsiniz.

İdeal Tatil

Aslan Burcu

Günlük yaşantısında bile lükse meraklı olan Aslan burcu, tatil söz konusu olduğu zaman en değişik en harika tatil için tüm parasını birden harcayabilir. Hatta bu parayı bir araya getirebilmek için uzun bir süre beklemeyi bile göze alır. Rahat edemeyeceği, zor şartları olan bir tatilin anlamsız ve sıkıcı olduğuna inanır.

Aslan toplum insanıdır, kalabalıktan hoşlanır. Issız bir tatil yöresi ona göre değildir. Zengin kültürleri olan kalabalık şehirler onu çeker. Özellikle eski sarayları, kaleleri olan yerlerde asaletin izlerini bularak çok mutlu olur. Hayalindeki şehirler Monte-Carlo, Roma, Londra, Tokyo, Paris ve San Fransisco?dur. Hayalindeki tatil ise Almanya?daki eski kalelere yapılan turlar, Napa vadisinde şarap tatma turları gibi en kaliteli restoranlar, opera ve kültür etkinlikleri ile dolu bir tatil olacaktır.

Aslan insanı nereye giderse gitsin parasının yettiği en lüks otelde en iyi servisi almak ister. Gece hayatını sevdiğinden onu dansetmeye, caz konserine ya da tiyatroya götürebilirsiniz. Kendisini gösterebileceği ve herkesi görebileceği barlara, kafelere bayılacaktır. Aslan insanı nasıl yaşanması gerektiğini iyi bilir.

 

Aslan Burcu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Başak Burcu

Başak Burcu 31 Mayıs 2013

Yengeç Burcu

Yengeç Burcu 31 Mayıs 2013

İkizler Burcu

İkizler Burcu 31 Mayıs 2013

Boga Burcu

Boga Burcu 31 Mayıs 2013

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Atilla İlhan-Emirgan’da Çay Saati 12 Haziran’da Yoklar! Zayıflatan elbise çıktı ESENLİK SİZE Doğru zannettiğimiz 10 diyet efsanesi Vaginal mantar genital mantar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır