Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Avrupayı Facebookta geçtik

Ana Sayfa » internet » Facebook » Avrupayı Facebookta geçtik
Avrupayı Facebookta geçtik

Türk şirketleri Facebook ve Twitter’da Avrupalı rakiplerini geçiyor..

Avea’nın 1 milyonun üstünde kullanıcıya ulaşan Facebook kampanyaları Unilever- Becel ile ‘kalbini sev’ uygulaması, bankaların Facebook’ta müşteri hizmeti sunması Türk şirketlerinin sosyal ağlara ilgisinin bir göstergesi. Tüm şirketler 29.5 milyonun kullanıcı ile dünya 4’üncüsü olan “Facebook vatandaşlarını” hedefliyor. Türk tüketicisinin de sosyal ağlara ilgisi nedeniyle Türk şirketleri Avrupa’ya göre daha hızlı davrandı. Direct- Comm kurucusu Sanem Oktar sosyal medya, tüketicileri ve markaları birbirine daha önce hiç olmadığı kadar yakınlaştıran araçlar sağladığını belirterek, dijital pazarlamanın genel bütçe içerisinde aldığı pay arttığını söylüyor. LimonSocial kurucusu ve Genel Müdürü Hacı Bayhan, Turkcell ve TTNET gibi şirketlerin Twitter üzerinden müşteri hizmeti sunduğunu ifade ederek, “Bizde markalar için yapılan uygulama ve kampanya sayısı yurtdışı ile çok yakın bir yarışta, hatta bazı avrupa ülkelerinin çok ilerisinde. Bu yüzden Türkiye kesinlikle bu alanda öncü bir ülke olarak gösterilebilir” diye konuştu

İSTİHDAM YARATIYOR
Sosyal ağların yeni mesleklerin doğmasına neden olduğunu da belirten eTohum’un kurucusu Burak Büyükdemir Türkiye’nin önünde önemli bir fırsatı kaçırdığına dikkat çekti. Büyükdemir sözlerine şöyle devam etti: “Arama motoru optimizasyonu, internet reklamlarını yönetmek, sosyal medyada müşteri iletişimi gibi yeni alanların çıktığını görmek mümkün. İnternetin filtre içine alınmaya çalışıldığı bu günlerde Türkiye’nin yabancı yatırımcılar gözündeki algılaması uzun yıllardır oluşturmaya çalıştığımızdan çok uzak. Üstelik desteklerin maliyetleri çok düşük.”

Devlet kurumları ilgi göstermiyor
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başta olmak üzere, bakanlar ve parti liderlerinin Twitter hesapları üzerinden gönderilen mesajlarla halkla ilişki kurarken, devlet kurumları sosyal ağları bilgilendirme amacıyla bile olsa kullanmıyor. Adı genelde internette yasaklama ve sansürle birlikte anılan Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) Facebook veya Twitter üzerinden iletişim kurmayı tercih etmiyor.

İstanbul ve Ankara ilk 10 şehir arasında
Bilgisayar ekranına sadece Facebook sayfasına bakmak için açan kullanıcıların sayısı oldukça fazla. Türkiye Facebook kullanıcı sayısında en büyük 4’üncü ülke olurken 29.5 milyonluk rakamla dikkat çekiyor. Avea en çok sevilen marka sıralamasında ilk sırada yer alırken, Ülker ana markasıyla 1 milyon üye rakamını geçerken, alt markaları da yüzbinlerce üyeye sahip oldu.ullanıcıların sayısı oldukça fazla. Türkiye Facebook kullanıcı sayısında en büyük 4’üncü ülke olurken 29.5 milyonluk rakamla dikkat çekiyor. Avea en çok sevilen marka sıralamasında ilk sırada yer alırken, Ülker ana markasıyla 1 milyon üye rakamını geçerken, alt markaları da yüzbinlerce üyeye sahip oldu.

Avrupayı Facebookta geçtik - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Facebook çökecek mi?

Facebook çökecek mi? 11 Ağustos 2011

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Kalp atışını ölçen yüzük CEM AMBALAJ OLUKLU MUKAVVA SAN.VE TUR DIŞ TİC.LTD.ŞTİ Botserv komutlarının kullanımı Çocukların yüzde 99’u Facebook kullanıcısı Bazı çocuk hastalıkları ve belirtileri Çay hakkında bilmedikleriniz

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır