Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çay çeşitleri ve faydaları

Ana Sayfa » Sağlık » Şifalı Bitkiler » Çay çeşitleri ve faydaları
Çay çeşitleri ve faydaları

Çayın sağlıklı bir yaşam tarzının temeli olduğu bilim dünyası tarafından kabul edilmiştir. Sudan sonra en yararlı içecek olarak görülen çayın sağlıklı bir beden için birçok yararı bulunmaktadır.

Yeşil çayın yararı içinde barındırdığı yüksek miktardaki antioksidanlar, kanser ve cilt hastalıkları için yüksek derecede koruyulardır. Yeşil çayı düzenli olarak tüketen nesillerde kanser oranında oldukça fazla düşüş görülmüştür.

Siyah çay, ağız kokusuna neden olan bakterilerin üremesini durdurabiliyor. Yüksek miktarda amino asit içermesinden dolayı ise bağışıklık sistemin güçlenmesine neden oluyor.

Güzel kokulu siyah çayda ise yapraklar sallanıp yuvarlandıktan sonra tencerede pişiriliyor ve kısa bir fermantasyon geçiriyor. Oolong adı verilen bu hoş kokulu siyah çayı Çin restoranlarında bulabilirsiniz. Ooolong?un zayıflatıcı etkisinin bulunduğu saptandı.

Çay çeşitleri ve faydaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

7 mucize için 7 ot

7 mucize için 7 ot 11 Ağustos 2011

Lohusa Otu

Lohusa Otu 25 Nisan 2010

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi GRAFİK DÜNYASI Vhost Hizmeti Domuz Gribi (yazan: economist ) Pancar dayanıklılığı artırıyor Bu Kalp Seni Unutur mu? Bitmeli mi? Kanser tedavisi için umut ışığı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır