Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bedelli Askerlik

Ana Sayfa » Serbest » Makaleler » Bedelli Askerlik
Bedelli Askerlik
Önemli olan bir insana ceza yazmak değil, yaptiği, cezaya sebebiyet veren hatayı birdaha yapmaması için insanı eğitmek lazım. Tabi, ceza, daha kolay, ödül ve ceza sistemi insanin eğitiminde en etkili yöntem. Deneme yanılma herzaman maliyetli bir eğitim şekli olsada, ceza her zaman kazandıran bir eğitim şeklidir.

Bu askerlik mevzusuna muhatap olan insanlardan biriydim yillar önce, işimi birakip askerlik mevzusunu nasil halledeceğimi düşünüyordum bir çok kişi gibi, daha sonra birşekilde mevzuyu halledildi, hayattaki her mevzu gibi halledilmeyen mevzular kalmadiği gibi.

Şuanda da binlerce insan var, yine bu askerlik mevzusundan muzdarip. Askere gidip, askerlik yapmalılar, Terörle mücadele ediyoruz, Askere ihtiyacimiz var, Savunma gücümüz azaliyor, Şehit ailelere bunu izah edemeyiz gibi, acayip acayip, şeyler tvleri gazeteleri işgal ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti, 80 milyon, nufusa sahip, askerlik mevzusundaki bu söylemlerin hepside, domuz gribi kadar abartılmış durumda. Bedelli askerlik denen şey, zaten, belli yaş grubunu kapsiyor. Ha bedelli askerlik olurmu olmazmı, olsada olur, olmasada olur.

Bedelli askerlik, normal askerlik söylemlerini tamamen ortadan kaldıracak cözümler üretmek lazım, örneğin, İnsanlara, okurken, yaz tatillerinde, 3 er aylik dönemler halinde, 4 yilda askerlik yaptırarak, okullari bittikten sonra, askerlik sorununu aşmış birşekilde hayata adapte etmek lazım. Okul bittiğinde, özel sektor askerliğini yaptinmi diye soruyor, kamu da askerlik sorunundan dolayi çalışman kesintiye uğruyor, yada bir yerde mecburi öğretmenlik yapiyorsun.

Üniversite yıllarımda, KKTC vatandaşı arkadaşım vardı, 4 yıl boyunca her yaz, 3 er aylık dönemlerde askerliğini yaptı ve okuldan mezun olduğunda önü açıktı.

İkibinli yıllarda, hala 90 lı yılların konularını konuşmaktan bıkmıyoruz, usanmıyoruz. Gazeteleri, Televizyonları, forumları işgal ediyoruz. Sadece konusuyoruz, başka birşey yaptiğimiz yok.

Bedelli Askerlik - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yürüyen Merdivenler

Yürüyen Merdivenler 10 Mayıs 2011

Macera mı? Güven mi?

Macera mı? Güven mi? 24 Aralık 2010

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Beklenen telefon piyasalarda Hostserv komutlarının kullanımı Dam koruğu (kulak otu, saksı güzeli) microsoft ve html5 harikası DURUM.. KMK BİLİŞİM

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır