Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Beslenmenin çocuklar için önemi

Ana Sayfa » Sağlık » Çocuk Sağlığı » Beslenmenin çocuklar için önemi
Beslenmenin çocuklar için önemi

Çocuklarımızın yediği yiyecekler hayatlarının her anını etkiler. Bu konuyu abarttığımızı sanıyorsanız, lütfen bir de şunu düşünün: Hemen hemen tüm kanser türleri insanların beslenme tarzı ile ilişkilendirilmektedir. Doğur­ganlık, kalp hastalıkları, bağışıklık sistemi, zihinsel enerji, kilo, kemik sağlığı, diş sağlığı ve alerjik durumlar; kısacası, beden sağlığımızı ve mutluluğumuzu ilgilen­diren her şey beslenme tarzımız ile yakından ilişkilidir.

Bizler, bilinçli birer anne ve baba olarak, zamanımızın ve enerjimizin büyük bir kısmını çocuklarımıza başarılı bir okul bulmak için geçiririz. Onları derslere ve yüzme kursları gibi diğer özel aktivitelere götürür, sağlıkları hakkında endişelenir, arkadaş ilişkileri ve diğer sorunları hakkında neler yapabileceğimizi düşünüp du­ruruz. Çocuklarımız için her şeyin en iyisini yapmaya çalışsak da, çoğumuz çocuk­larımızın geleceğini etkileyen en önemli şeyi gözardı ederiz: Çocuklarımızın neler yediğini bazen görmezden geliriz.

cocuk-beslenmeSadece konserve spagetti gibi yiyecekleri yiyerek yaşayan o kadar çok çocuk var ki? Bazı çocukların ise sadece süt ve reçelli ekmek dışında hiçbir şey yemedi­ğini görüyoruz. İşin garibi, bu tür çocukların hepsi de sağlıklı, mutlu ve gelişimle­rini hızla sürdürüyor gibi görünürler. Öyleyse beslenmenin hayatımızdaki rolü ne­dir? Çocuğumuz gelişimini sürdürüyorsa, okulda mutlu ise ve hayatından mem­nun gibi görünüyorsa, tabii ki endişelenmemize gerek yok. Ancak yine de çocuk­larımızın beslenmesini yakından takip etmeye devam etmeliyiz.

Beslenmenin çocuklar için önemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi BİR BEN SANA KAVUŞMADIM Dikkat eksikliği hiperaktif çocuk Soğuk algınlığı ilaçları çocuklarda kullanımına dikkat Şifa Eczanesi Filiz Eczanesi Çocuklarda hipertansiyon kalıcı risk taşıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır