Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Botnetçiler ve iç yüzleri

Ana Sayfa » internet » Botnetçiler ve iç yüzleri
Botnetçiler ve iç yüzleri

Online suç dünyasına detaylı bir bakış atarak modern dijital suçluların gerçek gücünü keşfediyoruz.

Online suçluların nasıl çalıştıklarını hiç merak ettiniz mi? Nasıl ve neden bilgi çalıyorlar? İnceleme imkânı bulduğumuz özel bir raporda, kişisel veri hırsızlığında suçluların nasıl çalıştığına dair son derece ayrıntılı bir bakış sunuluyor.

Bu dosyadaki amacımız, özellikle aktif internet kullanıcılarının baş belası bu suçluların nasıl çalıştıklarını anlamak. Bu sayede tam olarak ne tür bilgilerin peşinde olduklarını ve bunun kamuoyu için ne derece bir tehdit oluşturduğunu açığa çıkarmak. Suçun arkasındaki güdüm ve doğru savunma arayışı anlamında, bu yazımızda söz konusu tehditlerle ilgili olarak daha derin bir anlayışa sahip olmanıza yardım etmeye çalışacağız.

Bu dosyada temel aldığımız ?Zeus Açığa Çıkıyor? isimli raporu hazırlayan güvenlik firmasının adı PrevX. Rapor, internette bulunan bir bilgisayardan kopyalanan verinin analizini içeriyor. Bu bilgisayar, PrevX tarafından ?Q6? olarak adlandırılan bir hack?lenmiş bilgisayarlar ağı için veritabanı görevi yürütüyordu. Bu ağ (daha doğrusu botnet) dâhilinde yer alan 37 binden fazla virüslü PC, suçlular tarafından amaçları doğrultusunda kullanılıyordu. Bu botnet, PrevX?in kopyasını elde ettiği tarihe kadar en az 30 GB?lik çalıntı bilgi üretmiş. Bu bilgi yığınının ne derece büyük olduğuna dair ipucu vermek gerekirse; Tolstoy?un Savaş ve Barış kitabının 100 adet dijital kopyasını indirdiğinizi düşünün. Bu yolla elinize geçecek olan devasa bilgi miktarı bile, bu botnet tarafından çalınan veri miktarının sadece yüzde birine denk geliyor.

Botnetçiler ve iç yüzleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hoşgeldin 2021

Hoşgeldin 2021 02 Ocak 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Giysileriniz kanser nedeni olabilir Gururumun Getirisi Kelebek Script v.Elite Solaklık ile ilgili bilinmeyenler Hayvanlarla ilgili ilginç bilgiler Başlat-Çalıştır Kısmına Yazılan Tüm Komutlar.

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır