Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

CHP’den İlk Tepkiler

Ana Sayfa » Haber » CHP’den İlk Tepkiler
CHP’den İlk Tepkiler

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığa adaylığını açıklamasıyla birlikte milletvekillerinden ilk teppkiler gelmeye başladı. CHP milletvekillerinin genel olarak Kılıçdaroğlu’nun adaylığından memnun olduğu görülüyor bu arada gelen bilgilere göre 60’ın üzerinde CHP milletvekili Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayarak desteğini açıkladı.

Muharrem İnce: “DESTEKLEYECEĞİM”

Yalova Milletvekili Muharrem İnce: Deniz Bey geri dönmüş olsaydı kesinlikle desteklerdim dönmediğine göre bu partinin yapacağı en akıllıca şey Kılıçdaroğlu’nu tek aday olarak seçimlerde desteklemektir, umarım başka aday olmaz. Ben Muharrem İnce olarak Kılıçdaroğlu’nu destekliyorum.

İstanbul Milletvekili Algan Hacaloğlu: Bana sorarak aday olmadı sorsun o zaman değerlendiririm.

Manisa Milletvekili Şahin Mengü: Hayırlı olsun Kemal Bey’i destekliyorum.

İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan: Adaylık kararı için kendisine başarılar diliyorum. Ancak süreç Kemal Bey’in adaylığını açıklaması ile bitmiyor. CHP’de halkın yeni yapılanma talebi var. Kemal Bey bu talebin neresinde olacak? Parti içindeki güçleri toparlayabilecek mi? Bunları zaman gösterecek.

Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir: Milletvekillerindeki ortak kanaat hem partinin geleceği hem kendi geleceği açısından Genel Başkanımızın bu Kurultay’da aday olmaması yönünde. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı bir çıkış gibi görünüyor.

Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk: Partimize, ülkemize, milletimize hayırlı olsun.

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin: “Ben Sayın Kılıçdaroğlu’na sadece ‘hayırlı olsun’ derim. İl Başkanları toplantısından sonra, İstanbul’daki kararı açıklayacağım” dedi.

Kemal Anadol ve Hakkı Suha Okay: Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığına adaylığını desteklediklerini açıkladı.

Yaşar AĞYÜZ: “45-50 MİLLETVEKİLİ DESTEK VERECEK”

CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklamasını olumlu bir gelişme olarak değerlendirerek “En az 45-50 milletvekilinin Kılıçdaroğlu’na destek vererek Baykal’a dönme mesajı” vereceğini açıkladı. Ağyüz, Deniz Baykal’ın da Kılıçdaroğlu’nun adaylığına olumlu yaklaşacağını umduğunu söyledi.

ATİLLA KART: “İL BAŞKANLARIMIZ HALKIN SESİNİ TOPLANTIYA YANSITACAK

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, “Kılıçdaroğlu’nun kararının partimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Son derece yararlı sonuçlar getireceğine de inanıyorum. Başbakan’ın istismar ettiği tüm malzemelerin hesabını soracağız. Türkiye üzerine oynanan büyük oyunun hesabını soracağız. Bu duygular içerisindeyim. İl başkanlarımız da halkın ve kamuoyunun sesini o toplantıya yansıtacaklardır.” dedi.

ONUR ÖYMEN: “HERKESİN YOLU AÇIK OLSUN”

Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklamasının ardından “kendisine ve daha sonra başka aday olacak arkadaşlar olursa onlara da” başarılar dilediğini ifade eden Onur Öymen, şöyle devam etti: ”Tabii bu kararı kurultay verecektir. Söz kurultayındır. Bu arada biz parti heyeti olarak Merkez Yönetim Kurulu’nda durumu değerlendireceğiz. Daha sonra açıklayacağız. Şu aşama da şöyleyeceğimiz şeylerde bunlardır.”

”Bu Baykal’a rağmen alınmış bir karar mı?” sorusuna ise ”Bunların tartışması bize düşmez. Biz kurultaydan önce aday olmak isteyenler varsa yollarının açık olduğunu her zaman söylemiştik. Deniz Baykal da aynı şeyi söylemişti. Kurultayda örgütün desteğini, partinin desteğini alan adaya destek olacağını söylemişti. Tekrar adaylığını ilan eden herkese başarılar dilerim” diyerek sözlerini ”CHP kurultaydan güçlenerek çıkacaktır” diye sonlandırdı.

HALUK KOÇ: “KARARLI TUTUMUNU KUTLUYORUM

CHP Samsun Milletvekili ve bir önceki kongrede Baykal’a karşı aday olan Haluk Koç, “Sevgili Kemal’i bu kararlı tutumundan dolayı kutluyorum. Önemli olan kendi iç dünyasında ve yaptığı temaslar sonrasında bu karara varmasıydı. Bundan AKP kirliliğini, karanlığını yıkıcak bir CHP kimliğini, eski Genel Başkanımızın da desteğiyle farklı bir yönetim anlayışıyla halkla bütünleşerek farklı bir sürece taşıyacağına inanıyorum.” dedi.

CHP’den İlk Tepkiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hangi Ünlü Neden Korkuyor? GÜVENSOFT YAZILIMLARI GUVENSA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Astım – uyarılar Deniz Üzümü Türklerin Guiness Rekorları Nick INFO ve Chan INFO [(Son görülen zaman, kayit zamani, son kullanim) IRCServices

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır