Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dik göğüsler ve sıkı kalçalar hayal değil!

Ana Sayfa » Sağlık » Güzellik » Dik göğüsler ve sıkı kalçalar hayal değil!
Dik göğüsler ve sıkı kalçalar hayal değil!

Doğum, kilo alıp vermek ve güzelliğin aleyhine işleyen zaman, kadın vücudundan çok şey alıp götürüyor.

Ne zamanı durdurmak mümkün, ne güzellikten vazgeçmek! Doğru ellerde, düz bir karın, dik göğüsler ve sıkı bir kalça, hayal olmaktan çıkıyor. Kalçalar, yüzde ve göğüste olduğu gibi zaman içinde doku kaybına uğruyor ve sarkıyor. Op. Dr. Tunç Tiryaki, kalça estetiği söz konusu olduğunda iki grup hastayla karşı karşıya kaldığını söylüyor: ?Bir grupta yeterli doku olsa da, popo aşağı iniyor. İkincide yeterli doku olmuyor. Dokusu olanlarda, tam omuriliğin ortasından küçük bir delikten çift taraflı bir iğneyle giriyoruz. İğneye bağlı iplikle her iki poponun çevresinden dönüp o dokuları hem ortaya toparlıyoruz, hem popoyu yukarı dikiyoruz. Bir çeşit popo askılama. Güzel yanı, bunu kesmeden yapıyoruz. Bu sene Amerika?ya bu yöntemin dersini vermeye gideceğim.?

Dr. Tiryaki, doku kaybı olan kalçalarda, dolgu maddesi kullanıldığını belirterek, ?Macrolane denilen, bir çeşit şeker jölesi olan yeni hazır dolgular var. İğneyle 10 dakikada enjekte ediliyor. Organik bir madde ve alerji yapmıyor. hem pahalı hem de bir sene sonra yok oluyor. Bir diğer yöntem de hastanın kendi dokusunu kullanmak. Eskiden çok başarılı olamıyorduk, çünkü yağı olduğu gibi alıp koyuyorduk, o da eriyordu. Şimdi kök hücreden zenginleştirme dediğimiz tekniği kullanıyoruz? diyor. Tiryaki, kalça estetiğiyle ilgili sorularımızı yanıtladı.

SIKI BİR POPO

YAĞ ENJEKSİYONUNDA YENİLİKLER NELER?

Eskiden ameliyatta koyduğumuz yağın yüzde 10?u vücutta kalırdı, şimdi yüzde 60?ı kalıyor. 300 gram koyarsam, 200 gram kalıyor. Çok başarılı ve kolay girişim, en büyük avantajı hastanın kendi dokusunun kullanılması ve kalıcı olmasıdır. Vücudun şeklini değiştiriyorsunuz; basenlerden alıyorsunuz, onu poponun üst kısmına ekliyorsunuz.

Silikonlu işlem nasıl oluyor?
Üzerine oturulduğu için kalça zor bölge. Silikonlar sürekli yer değiştiriyordu. Brezilyalılar?ın kursuna gittim. Rio de Janeiro?daki popo estetiği hastanesinde bir hafta geçirdim. Beş saatte beş  ameliyat yaptılar. Çok kolaylaştırmışlar işi. Kullandıkları silikon göğüsteki gibi anatomik, yani popo şeklinde. Ayrıca bunu derinin altına değil, popo kasının içine koyuyorlar. Bu da jel şeklindeki silikonun istediğiniz yerde durmasını sağlıyor. Göğüse taktığımız da öyle. Kesseniz de akmıyor.

İz kalıyor mu?
Dört santimlik bir iz ama yuvarlağın tam arasından kestiğimiz için görünmüyor.

Yaş sınırı var mı?
18 yaşından sonra hastanın sağlık sorunu olmadığı müddetçe her yaşta uygulanabilir.
Fiyat: 4.000 – 8.000 TL

DİK GÖĞÜSLER
Büyütme

Op. Dr. Tunç Tiryaki, göğüs büyütme ameliyatlarında en çok kullanılan yöntemin, göğüslerin arkasına silikon implantlar yerleştirmek olduğunu söylüyor: ?Silikon teknolojisi, dolgusu, yumuşaklılığı, dayanıklılığı ve şekliyle birlikte cerrahi tekniklerde de önemli ilerlemeler kaydedildi. Silikonlar, artık kişiye özel boyutlarda. Uzun boylu veya geniş omuzlu kadınlarda farklı silikon kullanılıyor. Hafif sarkıklık olan göğüsler, ameliyata gerek duyulmadan özel şekilli, göğüs kaldırıcı silikonlarla iz bırakmadan kaldırılabiliyor. Dual Plan yöntemiyle, eskiye oranla çok daha doğal ve şık bir görüntü elde ediliyor. Bir diğer yöntem de, kök hücreyle meme büyütme. Kişinin yağ dokusundan alınan kök hücreler, özel yöntemlerle zenginleştirilip, dolgu amacıyla kullanılıyor. Alerjik reaksiyona sebep olmayan bu yöntemde, enjeksiyon çok küçük noktalardan gerçekleştirilir ve herhangi bir iz kalmaz.?
Fiyat: 5.000 –  7.000 TL

KÜÇÜLTME
Teknik tanımı ?Reduction Mammaplasty? olan küçültme operasyonu, göğüslerin hacmini azaltmak, sarkan meme başını ideal yerine kaldırmak, fazla yağ dokusu ve deriyi çıkarmak amacıyla gerçekleştiriliyor. Op. Dr. Tunç Tiryaki, küçültme operasyonu için uygulanan teknikleri anlattı: ?En sık kullanılan yöntem, meme başı çevresini daire halinde çevreleyen çıpa şeklinde bir kesidir. Kesi, aşağı doğru iner ve memenin altında bulunan doğal kıvrımı izler. Operasyondan sonra ilk bir iki gün basit ağrı kesicilerle acı kontrol altında tutulabilir. Bandajlar operasyondan bir iki gün sonra çıkartılır. Şişme ve  morluklar azalana dek, birkaç hafta sporcu sütyeni giyilir. Dikişler, 1-3 hafta içinde alınır. Birkaç ay süreyle arada gelip geçen ağrılar hissedilebilir. Meme başlarında ve meme derisinde şişmenin neden olduğu hafif bir duyu kaybı yaşanabilir. Bu kayıp altı hafta sonra yok olacaktır.
Fiyat: 7.000 – 9.000 TL

Dikleştirme
Dr. Tunç Tiryaki, göğüs  dikleştirme ameliyatında sarkık dokunun yeniden şekillendirildiğini belirterek, şu bilgileri verdi: ?Ameliyatta fazla deri alınır ve meme başı olması gereken konuma getirilir. Operasyon 1.5-2 saat sürer. Protezle meme dikleştirme de mümkündür. İz bırakmayan dikleştirme ameliyatı yoktur. Ancak bu izler zamanla belirsizleşir. Dikişler 7-10 gün sonra alınır. Erken dönemde şişlik olabilir, meme başında hissizlik ve hafif morarma olabilir. Bunlar kısa süre sonra kendiliğinden kaybolur.
Fiyat: 6.000 – 8.000 TL

KARINLAR İÇERİ!
Özellikle ikinci, üçüncü doğumlarda, ikiz gebeliklerde ve çok kilo alınan hamileliklerde karın deformasyonu iyice artıyor. Karın derisi bollaşıp, çatlıyor. Op. Dr. Teoman Doğan?a göre, ?abdominoplasty? adı verilen karın germe ameliyatı, göbek estetiği ameliyatları içerisinde en etkili olanı. Doğan, gevşeyen karın kaslarını sıkılaştıran bu ameliyat hakkında şunları söyledi: ?Sezaryen izinden yanlara doğru bir hat üzerinden, göbek deliğine kadar olan bir alandaki çatlamış ve sarkmış deri alınıyor. Göbek deliği yukarısında kalan deri gerilerek aşağıya indiriliyor. Göbek deliği de yeniden oluşturuluyor. Karındaki fazla yağ, liposuction ile alınıyor. Fıtık ameliyatlarına benzer bir dikiş tekniğiyle, gevşek karın kasları kendi üzerine katlanarak, hem daraltılıyor hem de sağlamlaştırılıyor.?

En zor estetik ameliyat
Bu ameliyatla düzeltilemeyecek hiçbir sorun yok gibi. Bu iyi haber! Fakat bir kötü yanı da var. Op. Dr. Teoman Doğan, ?Karın germe ameliyatıyla kıyaslanmayacak kadar sıkı bir karın elde etmek mümkün. Fakat, göbek deliğinin üsk kısmında kalan çatlakların büyük kısmı yok edilemiyor. Çatlaklar, gerginleşerek çok daha az görünür hale geliyor. Bikinin içinde kalsa da, sezaryen izinin iki katı uzunlukta bir iz bırakıyor. Bu ameliyat, bütün estetik ameliyatlar içinde en ağrılı olan, en geç ve zor iyileşeni.
Fiyat: 5.000 – 7.000 TL

AMELİYATA DAİR MERAK EDİLENLER
Sadece karın bölgesine mi uygulanıyor?
Eskiden öyleydi. Artık bu teknikle bel ve kasık bölgelerini  toparlamak ve hamilelik öncesinden daha iyi bir görüntü elde etmek mümkün.

Ameliyat doğumdan kaç ay sonra yapılır?
Anneler için ideal zaman doğumun birinci yılının sonudur. Hem kilolar verilmiş olur, hem sarkıklığın ve çatlakların derecesi ortaya çıkar. Ameliyat sonraki hamilelikler için bir problem teşkil etmez.

Ameliyatın riskleri nelerdir?
Her ameliyatta olduğu gibi kanama ve enfeksiyon riski var. Ama ciddi kanama olasılığı yok.

İzler ne kadar rahatsız eder?
Ameliyat izi, bikini içerisinde kalır. Çıplakken ince beyaz bir çizgi olarak gözükecektir. Ama sadece karına şekil vermek için bu ameliyat önerilmez.

Dik göğüsler ve sıkı kalçalar hayal değil! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Osmanlı reçeteleri

Osmanlı reçeteleri 23 Eylül 2012

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Kelebek Sevdası Kadınların en çok kazandığı işler Başkanın Bir Sözüyle Rüştü ye En İyi Araba Alınmış Facebook Uygulamaları Çılgınlıkları Pakistanda camide patlama meydana geldi Kornea hakkında bilgiler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır