Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

DNS Numarası Nasıl Değiştirilir

Ana Sayfa » internet » DNS Numarası Nasıl Değiştirilir
DNS Numarası Nasıl Değiştirilir

Yasaklı Sitelere Erişmek için Dns sunucumuzu değiştireceğiz ve böyle bir sorunumuz kalmayacak.

Mahkme kararıyla engellenmiştir

 

ilk önce Ağ Bağlantılarımı açın buradan sol menüdeki (Ağ görevleri) Ağ bağlantılarını görüntüleye tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda kurulu ağların listesi çıkacaktır.

Ağ Bağlantıları

Bu ekranda kullandığınız ağı sağ tıklayıp özellikler ekranını açın. (Kablosuz kullananlar kablosuz ağ bağlantısını, ethernet kablosuyla bağlananlar Yerel ağ bağlantısını tıklasın)

Ağ bağlantısı özellikleri

Karşınıza çıkan bu ekrandan resimde olduğu gibi İnternet iletişim kuralları (TCP/IP) protolünü seçip özellikler butonuna tıklayın karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecek.

TCP/IP Özellikleri

Sizin ekranınızda gelen ayarlarda DNS sunucusu adresini otomatik al seçili olmalı.Yapmanız gereken şey Aşağıdaki DNS sunucusu adreslerini kullan seçeneğini seçip. DNS adresleri olarakda 4.2.2.2 ve 4.2.2.3 ü yazmanız. Yani bir üstteki resimde gözüken ayarların aynısını yaparsanız amacımıza ulaşmış olacağız.

Bu ayaları yaptıktan sonra tamamlara tıklayarak ekranları kapatıyoruz şu andan itibaren yasaklı bütün sitelere erişebilir hale gelmemiz lazım. Eğer ayarları doğru yaptığınız halde hala sitelere erişemiyorsanız. bilgisayarınızı ve modeminizi yeniden başlatmayı deneyin.

DNS Numarası Nasıl Değiştirilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi ‘Ağa’ gibi oturup diz kapağınızı bozmayın Kanser ile ilgili bilinmesi gerekenler Bebek bakımı ile ilgili bilgiler Kebeleklerin Yaşam Süreci Hakkında Anne LAN Cihazları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır