Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook Aşk Haritası Hazırlandı

Ana Sayfa » Teknoloji » Facebook Aşk Haritası Hazırlandı
Facebook Aşk Haritası Hazırlandı

500 milyon kişinin kullandığı Facebook araştırmacılar için de ilginç bir kaynak halin geldi. İşte Facebook bazlı ilişki özellikleri rehberi.

İlk bakışta komik gelse de çoğu insanın aşk hayatı Facebook ile başlayıp yine bu sosyal ağ sayesinde bitiyor. İşte bu ilginç durum sitenin 500 milyon üyesi düşünüldüğü zaman anket ve sosyal incelemek yapmak için yeni bir alternetifin oluşmasını sağlıyor.

David McCandless adlı araştırmacı ve tasarımcı bir süredir Facebook’un ilişki verileri üzerinde bir araştırma yapıyordu. McCandless kendi sitesinde yayınladığı araştırmaya göre Facebook’un aşk yaşamı için bir grafik hazırladı.

Pazartesi Ayrılığın Başlangıcı

Araştırmacının verilerine göre, 14 Şubat’tan önce Facebook ahalisinin büyük çoğunluğu kendilerine bir sevgili buluyor. Ancak İlkbahar başlangıcıyla birlikte ayrılık oranlarında büyük bir artış gözüküyor.

McCandless’ın ortaya koyduğu verilere göre çoğu insan ayrılık için pazartesi gününü tercin ediyor. Önemli günler ve tatillerden önce ise ayrılık oranları gözle görülür şekilde artıyor.

McCandless ve oluşturduğu takım Facebook üzerinde 10 bin kişiyi kullanarak bu araştırmanın sonuçlarına ulaştı.

Facebook Aşk Haritası Hazırlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi ÇAKANEL KIZ APARTI Bir duble yalnızlık Bilgisayarın Yavaşladı mı? Uyku Tarih’emi Karışıyor!!.. Dünyanın en uzun treni Aile içi sağlıklı yaşam için çocuklarınıza beddua etmeyin

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır