Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook hamilelik haberi özelliği

Ana Sayfa » internet » Facebook » Facebook hamilelik haberi özelliği
Facebook hamilelik haberi özelliği

‘İlişki durumu’nun ardından yeni bir özellik daha eklenecek.

Facebook kullanıcıları arasında ilişki durumunu paylaşmak çok popüler olunca, bu seçenek zamanla keyfi bir tercihten çok zorunluluk haline gelmeye başlamıştı. Facebook ‘un kullanıcılar tarafından bir iletişim aracı olarak görülmesi, şirketin sürekli bu yönde ‘yeni özellikler’ geliştirmesine neden oluyor.
Şimdi de yeni bir seçenekle hamilelik sürecini an be an tanıdıklarıyla paylaşmak çocuk bekleyenler arasında yeni bir trend olacak gibi görünüyor. Yeni uygulamayla bebek bekleyen aileler henüz doğmamış bebekleri için doğum tarihlerini önceden belirtmek kaydıyla Facebook ‘ta bir profil açabilecekler. Böylece Facebook kültürü bebek bekleyen anne babaların bu bilgilerini çevreleriyle paylaşma isteğine cevap vermiş olacak.
Diğer taraftan sosyal paylaşım ağı bu yeni uygulamayla kendi kullanım koşullarını kendisi ihlal etmiş duruma düşecek. Zira Facebook ‘ta bir profil sahibi olmak için en az 13 yaşında olmak gerekiyor. Ancak her zaman yeniliklere açık olan Facebook için bu ekleme ‘kendi kurallarını yıksa bile’ hiç de şaşırtıcı görünmüyor. Yine de daha bu özellik uygulamaya konmadan anne babalar bu durumu ahlaki açıdan tartışmaya başladılar bile. Şimdilik bebek bekleyen ebeveynler bu durumun kötü şans getireceğine inanıyorlar.
Onların karamsarlığı düşündürücü; çünkü hamilelikte yaşanan herhangi küçük bir problemin Facebook ‘ta paylaşılması, bir ilişkinin devam etmemesinin arkadaşlar arasında duyurulmasından çok daha kötü sonuçlara neden olabilir. Yüzlerce arkadaş arasında duyulan böyle bir haberin ayrıntılarının yaratacağı risk aileyi bir trajedinin ortasına sürükleyebilir.
Oysaki aileler çocuk beklemenin çok daha doğal bir heyecan olduğunu belirtiyorlar. Söz konusu, bir annenin ya da karnındaki bebeğin sağlığı olunca facebookta böyle bir duyurunun yapılması çok da mantıklı görünmüyor. Dikkatli, sabırlı ve sağduyulu kullanıcılar arasında bu özelliğin popüler olması beklenmese de, Facebook ‘un iletişimde sınırları zorlamaya devam edeceği kesin gibi ve yeni seçenekler ekleme geleneğine devam edecek gibi görünüyor.

Facebook hamilelik haberi özelliği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Facebook çökecek mi?

Facebook çökecek mi? 11 Ağustos 2011

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Hayvanlarda eşcinsellik Ağaç çileği (ahu dudu, sultan böğürtleni, dağ çileği, zimavula) Tembel avrat reyonu Bilişim teknolojileri ne anlama gelir? GÜNEŞ WEB YAZILIM & YEMİNLİ TERCÜME Erdoğandan Kılıçdaroğlu ile ilgili yorum

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır