Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook’, İsrail de Asker Kaçaklarını Yakalamak için Kullanıyor

Ana Sayfa » internet » Facebook’, İsrail de Asker Kaçaklarını Yakalamak için Kullanıyor
Facebook’, İsrail de Asker Kaçaklarını Yakalamak için Kullanıyor
internet

internet

 İsrail Facebook`u asker kaçaklarını yakalamak için kullanıyor. İsrail ordusu, din ve benzeri gerekçelerle muafiyetlerini isteyen vatandaşların sayfalarını kontrol ederek çelişkili davranışlarının olup olmadığını yakalamaya çalışıyor. “Dini bütün” olduğunu söyleyen, buna karşılık aksine ne varsa gerçekleştirenler, Facebook sayfaları delil gösterilerek askerlik şubelerine davet ediliyor.

Facebook, dünyanın tamamında çok önemli bir yere sahip, öyle ki, çeşitli ülkelerin yetkililerinin hukuka aykırı durumları tespit etmekte Facebook kullandığını duyuyoruz[1]. Bu haberlerden birisini okuyorsunuz.

İsrail, hayatın 24 saat silahların gölgesinde devam ettiği bir ülke. Bu nedenle ülkede askerlik hizmeti zorunlu. Kimi İsrailliler askerlikten kaçmaya çalışıyor, ancak ordunun buna karşı faydalandığı bir araç da Sosyal Ağ Devi Facebook.

İsrail ordusu, din ve benzeri gerekçelerle muafiyetlerini isteyen vatandaşların sayfalarını kontrol ederek çelişkili davranışlarının olup olmadığını yakalamaya çalışıyor. “Dini bütün” olduğunu söyleyen, buna karşılık aksine ne varsa gerçekleştirenler, Facebook sayfaları delil gösterilerek askerlik şubelerine davet ediliyor.

Dindar bir Yahudi için Facebook’ta, Şabat bayramı esnasında fotoğraf çekmek ve statüsünü güncellemek “falso” olarak kabul edilen şeylerden bazıları.

İsrail’de, 18 yaşını doldurmuş herkes, kadın-erkek denilmeden askere çağrılıyor. Erkekler 3 yıl, kadınlar ise 2 yıl silah tutuyor, eğitim alıyor.

Kaynak: Turk.Internet

Facebook’, İsrail de Asker Kaçaklarını Yakalamak için Kullanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hoşgeldin 2021

Hoşgeldin 2021 02 Ocak 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

DAĞRAFT RAFTİNG VE DOĞA SPORLARI MERKEZİ internetiniz Çince olursa? Seni Görmek Asena Resimleri Dünya yılbaşında 4G’ye girmeye hazırlanıyor Telefonunuza indirdiğiniz uygulamalara dikkat

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır