Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebookun ilginç analizi

Ana Sayfa » internet » Facebook » Facebookun ilginç analizi
Facebookun ilginç analizi

Amerika’daki 1 milyon durum güncellemesinin analizi yapıldı…

İşte Facebook’un çok ilginç analizleri:

Çocuklar kelimeleri atlıyor: Kullanıcıların yaşı ile noktalama ve edatların kullanımı arasında güçlü bir bağ tespit edildi.

Yaşlılar daha çok konuşuyor: Facebook’ta kullanıcı yaşı arttıkça ‘durum (status)’ cümlelerinin uzunluğu da artıyor. Sosyal durum, aile ve din ile ilgili terimleri yaşlılar daha çok kullanılıyor.

Gençler daha çok küfür ediyor: Genç kullanıcılar lanet okuyor. Öfke bildiren sözcükler ve ben dili de küçük yaştaki kullanıcılar daha çok kullanıyor.

‘Sen’ kelimesini kullananlar arkadaş canlısı: Bu kişilerin arkadaş sayısı daha fazla.

İnsanlar sabahları daha pozitif oluyor: Durum güncellemesinin en pozitif olduğu vakitler sabah saatleri. Akşam 10:00’dan sonra ise negatif duygular doruğa ulaşıyor.

Olumsuz duygular içeren güncellemeler daha çok yorumalıyor: Arkadaşlar muhtemelen birbirlerine destek olmak için olumsuz ‘durum’lara daha çok yorum yapıyor.

Zaman odaklı güncellemeler sabahları daha yaygın: Bu muhtelemen kullanıcıların sabahları önceki gece kaça kadar uyumadıklarını ya da işe ne kadar geç kaldıklarını vb. iletileri yayınlamalarından kaynaklanıyor.

Kullanıcılar durum güncellemelerinde arkadaşlarınınkine benzer kelimeler kullanıyor: Bu durum özellikle aile yahut dinden bahsederken ya da sinirlendiklerinde geçerli.

Facebookun ilginç analizi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Facebook çökecek mi?

Facebook çökecek mi? 11 Ağustos 2011

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Domuz Gribinden Korunma Önerileri Setteki Tek Sıkıntısı Üşümekmiş Fesleğen astıma şifa olacak PEM AMBALAJ Seni Yaşıyorum OFİS BİLİŞİM BÜRO MAKİNALARI TEK. SERVİS HİZ

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır