Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Fennec yakında Android’e geliyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Fennec yakında Android’e geliyor
Fennec yakında Android’e geliyor

Firefoxun mobil cihazlar için özel olarak geliştirilen versiyonu Fennec yakında Androidli akıllı telefonlarda boy göstermeye başlayacak.

Linux tabanlı Maemo 5 işletim sistemine sahip internet tableti Nokia N900’de ilk olarak ortaya çıkan ve müthiş bir başarı sergileyen mobil Firefox ya da diğer adıyla Fennec, bir diğer Linux tabanlı mobil platform olan Android’e konuk olmaya hazırlanıyor. Özellikle son dönemde Google Nexus One, Motorola Droid (Milestone) gibi üst düzey akıllı telefonlar ile ciddi bir ivmelenme yakalayan Android’in, Webkit tabanlı Fennec ile çok daha fonksiyonel bir internet deneyimine kavuşacağı ve etki alanını artıracağı düşünülüyor.

Ortaya atılan dedikodulara bakılırsa Android kullanıcıları mobil Firefox için pek fazla beklemeyecekler. Camp-firefox.de sitesinin haberine göre Fennec’in ilk Beta sürümü Şubat ayı içersinde indirilmeye hazır hale gelecek. Android Market üzerinden edinilebilecek mobil web tarayıcının, tüm Android sürümleri ile uyumlu olacağı düşünülüyor.

Fennec yakında Android’e geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Barış Manço Bak ve Gel SOLUK SOLUGA -2 Mehmet Emin Yurdakul Biyografi ağız içi iltihapları stomatitler Kelebek Sevdası

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır