Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Firefox 7 baş döndürücü hızda

Ana Sayfa » internet » Bilgisayar » Firefox 7 baş döndürücü hızda
Firefox 7 baş döndürücü hızda

Popüler web tarayıcısı Mozilla Firefox, Firefox 4, 5, 6, 7’nin 2011 yılında piyasaya sunulmayı planlandığını belirtmişti. Kullanıcılar için bu şu anlama geliyordu : ‘Baş döndürücü hızda yenilikler!’

Mozilla Firefox, bu heyecanlı ama sıkı çalışma gerektiren sürece takipçilerini de ortak ederek ilgili gelişmeleri resmi blogundan duyuruyor. Geçtiğimiz günlerde Mozilla geliştiricilerinden Nicholas Nethercote’ın blog takipçilerine yaptığı açıklamada Mozilla Firefox’a en çok gelen eleştirilerden biri olan ‘hafıza kullanımı’ sorunu ile ilgili. Açıklamada Firefox 7’nin bellek kullanımı tasarrufu konusunda büyük çözümler getireceği belirtiliyor.

İşleri Zor
Firefox 7’de %50’ye kadar bellek tasarrufu sağlanabileceğini , özellikle de gece çalışır halde tarayıcı bıraktığınızda bellek kullanımının sabit kalacağını belirten Nethercote, bunun tarayıcının daha hızlı çalışması ve çalışırken çökme ve resetlenme ihtimalinin çok daha düşük olacağı anlamına geldiğinin altını çiziyor. Fakat Mozilla Firefox’un pazarda yükselmesi ve payını korumasında çok amaçlı eklentilerin katkısı büyük. Çoğu zaman yüklenilen 3.parti bu eklentilerin tarayıcıyı yavaşlatmasının kabahatinin Mozilla Firefox’a atıldığı düşünülürse işi zor gibi görünüyor.
Hız Zirveyi Getirir mi ?
Firefox 7 , 27 Eylül’de piyasaya çıkması bekleniyor. Bir beta sürümü ise önümüzdeki hafta test edilmeye başlanabilecek. Tercih edilmede ikinci sırada olan Mozilla Firefox, yapacağı yeniliklerde hızı ön plana çıkarması ile zirveye oturma ihtimalini güçlendireceğe benziyor.

Firefox 7 baş döndürücü hızda - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tanısana Hadi! FBI sanal dünyaya da karışıyor Varis Ormanlarla ilgili ilginç bilgiler B Paketi TRT’nin oldu! internet yasamdir

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır