Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Fotoğrafı çek, Google tanısın

Ana Sayfa » internet » Google » Fotoğrafı çek, Google tanısın
Fotoğrafı çek, Google tanısın

100 milyar dolarlık marka değerine sahip Amerikan internet devi Google, sesli aramadan sonra resimli arama dönemini de başlattı.

Larry Page ve Sergey Brin tarafından öğrenciyken kurulan ve bugün dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google, “Goggles” isimli yeni teknolojisiyle fotoğrafla arama başlattı

google

google

.

Fotoğrafı çek, google tanısın

“Goggles” adı verilen uygulama ile aramalar, resimler üzerinden yapılabilecek. Canlı ya da kağıda basılmış olsun, “Goggles” belleğinde tuttuğu resimleri kaybetmiyor. Uygulama size çektiğiniz fotoğraftaki tarihi bir binanın ismiyle birlikte tüm detaylarını veriyor. Telefonu Goggles uygulamasını destekleyenler, yolda yürürken çektiği bir binanın anında tüm bilgilerine sahip olabiliyor. Google yetkilileri, son 4 yılda radyo dinleme, televizyon izleme ve kitap okuma alışkanlıklarının azaldığını, bilgisayar ve cep telefonundaki tarayıcıların kullanımının ise yüzde 117 arttığını söyledi.

Her milletten mühendis

Google Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Muhendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Nelson Mattos, her milletten mühendisin müşteri odaklı ürün geliştirme üzerine kafa yorduğunu belirterek, şunları anlattı: “Şu anda 20 ülkede 40`ın üstünde mühendislik merkezimiz var. Kullanıcı mutluluğu için basit arayüz, derin mühendislik bilgisi, sorun çözen uygulama, kolay kullanılan ve anlaşılan bir çözüm başarılı oluyor. 90 bin geliştirici de bizim ekibimize dahil. Bizde hiyerarşi yok. En tepe yöneticiyi bile eleştiren bilgi paylaşımı şirketin farklılaşmasını sağlıyor.”

Sosyal harita artacak

Google Türkiye Başkanı Bülent Hiçsönmez de, Google`da inovasyon kültürünün olduğunu, çalışan her bir mühendisin başka dilleri kullanan başka ülkelerde yaşayan kullanıcılar için yeni ürünler yarattığını söyledi. Hiçsönmez, sözlerini şöyle sürdürdü: “2010, internet alanında çok iyi geçen bir yıl oldu. Bu yıl yapılan aramaların yüzde 20`si daha önce karşılaşmadığımız aramalar. 2011`de sosyal harita kullanımının artacağını düşünüyoruz. Sosyal paylaşım siteleri de bu haritaları içeriklerine alacaklar. Önümüzdeki yıllarda internete bilgisayardan girişin önüne telefondan giriş artacak.”

Merdivenden kayarak yemeğe inip “Tarkan” dinliyorlar

GOOGLE`nin İsviçre`nin Zürih şehrindeki ofisi eski bir garajın içinde kurulmuş. Gören herkesi şaşırtan bu 12 bin metrekarelik modern ofiste 800 kişi çalışıyor. Çok rahat bir çalışma ortamının sağlandığı ofisin içinde masaj ve spor salonun dışında uyku odası bile bulunuyor. Çalışanlar arasında hiyerarşinin olmadığı şirkette sürekli açık büfe yemek bulunuyor. Çalışanlar, bakıcıların da olduğu ofise çocuklarıyla gelebiliyor. Yemekhaneye merdivenden kayarak inen Google çalışanları, ara katlarda ise aşağı inmek için direkleri kullanıyor. Mühendislerin oyun salonundaki müzik kutusunda çalan şarkılar arasında Tarkan`ında parçaları bulunuyor.

Fotoğrafı çek, Google tanısın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Uzun süren baş ağrılarına dikkat! Hislerimle Batan Güneş Gözün tembelleşmesi Ardıç Ağacı Hayvanlar Jiletin icadı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır