Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gebelikte Reflü ve Kabızlığa Dikkat

Ana Sayfa » Haber » Gebelikte Reflü ve Kabızlığa Dikkat
Gebelikte Reflü ve Kabızlığa Dikkat

Akay Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Dr. Tolga Ecemiş, Anne Adaylarının Hamilelikte Yaşanan En Sık Rahatsızlıklardan Olan Reflü ve Kabızlığa Dikkat Etmeleri Gerektiğini Belirterek, Bu Sorunların Hayat Stili Değişiklikleriyle Çözümlenebileceğini Söyledi.

Akay Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Dr. Tolga Ecemiş, anne adaylarının hamilelikte yaşanan en sık rahatsızlıklardan olan reflü ve kabızlığa dikkat etmeleri gerektiğini belirterek, bu sorunların hayat stili değişiklikleriyle çözümlenebileceğini söyledi.

Dr. Ecemiş, hamilelik süresince ve doğum sonrasında sık görülen gebelik reflüsünün gerekli önlemler alındığında hafif atlatılabileceğini söyledi. Dr. Ecemiş, asidik madde içeriğinin bir zorlama olmaksızın yemek borusuna geri kaçmasının reflü olarak tanımlandığını belirtti ve reflünün temel yakınmalar olan göğüste yanma ve ağza acı-ekşi su gelme hissi ile ortaya çıktığına dikkat çekti.

Dr. Ecemiş, hamilelerin çoğu yakınmalarını ilk veya ikinci üç ayda yaşadıklarını belirterek, son üç ayında olan hamilelerin yüzde 80?inde bu sorunun görüldüğünü vurguladı. Dr. Ecemiş, hamilelikte reflü problemi olan anne adaylarının az ve sık yemek yemesi, diyette yağ içeriğini azaltması, baharatlı yiyeceklerin yenmemesi ve sigarayı bırakmasının faydalı olacağını söyledi. Dr. Ecemiş, öğün aralarında bol sıvı alımına özen gösterilmesi gerektiğini belirterek, çikolata, asitli içecekler ve dometesli ürünlerin reflüyü tetikleyebileceğini kaydetti. Dr. Ecemiş, hamilelik sırasında ortaya çıkan reflünün, genel olarak hafif seyrettiğini ve doğum sonrası yakınmaların kaybolduğunu da ifade etti.

Gebelikte Reflü ve Kabızlığa Dikkat - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

SÖZ DE SARARIR İnternetten 4.2 milyar dolarlık şarkı indirildi Accessde Tablo tasarlamak OKAN JÜT VE PLASTİK AMB SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Kelebek Script® v.eLite “Sağ Tuş Eklentileri” Seçeneği İnternet Hakkında Bilmediklerimiz

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır