Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gençlerin intiharları

Ana Sayfa » Sağlık » Çocuk Sağlığı » Gençlerin intiharları
Gençlerin intiharları

İntihar gençler arasındaki ölüm nedenlerinde ikinci sırada yer alır. Yapılan araştırmalar bir çok gencin intiharla ilgili düşünceleri olduğunu ortaya koymuştur. İntihar sonucu erkekler daha fazla ölürken kızlar daha fazla intihar teşebbüsünde bulunurlar.  Genç intiharlarındaki en öldürücü faktör silahlara erişimdir. Gençlerin normal huysuzluktan ile karıştırılmaması gereken klinik depresyon da genç intiharlarını önceden haber verebilir.

Çocuğunuzun okul performansında düşme varsa, birçok fiziksel şikayeti söz konusu ise, ailede anlaşmazlıklar varsa, alkol ya da uyuşturucu madde kullanıyorsa, yetkili makamlarla sorunlar yaşıyorsa ya da umutsuzluk duygularına sahipse depresyon ihtimalini göz ardı etmeyin.Eşcinsel gençler ile, yakın bir aile ferdi intihar etmiş olan depresif gençlerde, intihar eğilimi riski çok daha yüksektir.

Çocuğunuzun intihar etmeyi düşündüğünü ifade eden söylemlerini hiç bir zaman bir ilgi çekme yolu olarak değerlendirmeyin; bu genelde ciddi bir yardım çığlığıdır. Çocuğunuzun intihara meyilli olduğunu düşünüyorsanız, bir doktora ya da hastanenin acil bölümüne başvurmanız gerekmektedir.

Gençlerin intiharları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Uzun süren baş ağrılarına dikkat! Hislerimle Batan Güneş Gözün tembelleşmesi Ardıç Ağacı Hayvanlar Jiletin icadı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır