Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Apple’ı geride bıraktı

Ana Sayfa » internet » Google Apple’ı geride bıraktı
Google Apple’ı geride bıraktı

googlein_applei_geride_birakti_9128

 

Apple’ın şirket değeri 233 milyar dolar, Google’ın şirket değeri ise 241 milyar dolar..

 

kıllı telefon ve tablet pazarında giderek artan Google ve Apple rekabetinde, pazar değeri söz konusu olduğu zaman Apple ipi göğüsleyen firma oluyor. Bir dönem 700$’a çıkan hisse senetleri ile Apple dünyanın en değerli şirketi haline gelmişti. Ancak son günlerde düşüşten kurtulamayan hisse senetleri nedeniyle bu ünvanı Exxon Mobile’a bırakan Apple, sürekli pazar değeri kaybediyor.

Wall Street Journal tarafından yapılan son ölçümlere göre şirket değeri açısından Apple rakibi Google’a geçilmiş durumda. Pazar değeri ele alındığında Apple 378 milyar dolar seviyesindeyken, Google 286 milyar dolar seviyesinde. Ancak şirket değeri hesaplanırken firmaların nakit birikimleri dışarıda tutuluyor.

GOOGLE’IN ŞİRKET DEĞERİ 8 MİLYAR DOLAR DAHA FAZLA
Apple’ın bankada 145 milyar doları bulunurken, Google 45 milyar dolar nakit birikimine sahip. Bu durumda Apple’ın şirket değeri 233 milyar dolar, Google’ın şirket değeri ise 241 milyar dolar şeklinde oluyor.
Apple ile ilgili son dönemlerde negatif yönde daha sık analizler yapılmaya başlandı. Apple’ın iPhone sevkiyatında düşüş beklentisi içerisine girdiği analizleri ile birlikte Apple hisseleri 400$ altına inmişti. Ayrıca düşüş nedeniyle bazı çalışanların işten ayrılarak rakip şirketlere geçiş yaptığına dair haberler de gündeme geliyor.

Google Apple’ı geride bıraktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Fuchs ft. Sansar – Öldü Sanma Twitter’da son yenilikler Yeni Ilgaz Eczanesi BİR SEN EKSİKTİN İki Simge Ajan TemeL

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır