Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google ve Visa’dan dijital cüzdan

Ana Sayfa » Teknoloji » Google ve Visa’dan dijital cüzdan
Google ve Visa’dan dijital cüzdan

Visa ve Google, mobil ödemelerin yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla bir lisans anlaşması imzaladı.

Visa açıklamasına göre, anlaşma kapsamında, Google, yakın alan iletişimi (Near Field Communication-NFC) tabanlı, yenilikçi bir ödeme teknolojisi olan Visa payWave’in lisansını alarak bir mobil ödeme çözümü geliştirdi.

Dünya genelinde yüz binlerce satış noktasında geçerli olan Visa payWave, tüketicilerin her türlü perakende satış noktasında cep telefonlarını ödeme terminallerine okutarak hızlı ve güvenli ödeme yapabilmelerini sağlıyor.

Anlaşmayla birlikte artık tüm dünyadaki Visa kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart sahipleri, hesaplarını akıllı cep telefonlarını dijital cüzdana dönüştüren mobil ödeme uygulaması ”Google Cüzdan”a aktararak bu uygulamadan faydalanabilecek.

Birçok yeniliğin uygulanabileceği açık bir ticaret eko sistemine olanak sağlamak üzere tasarlanan ”Google Cüzdan”, tüketicilerin ödeme kartlarını, sadakat programlarını ve hediye kartlarını barındırabiliyor.

Google ve Visa’dan dijital cüzdan - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Yaşadığımız ne varsa yalanmış Kar Nedir ? Rapidshare ve Fileserve yasaklandı Sabun icadı. Sabun Tarihi. Altın Küre Avatar’ın Yüreğimden yüreğine

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır