Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Googleden bilgisayarlar için uyarı

Ana Sayfa » internet » Google » Googleden bilgisayarlar için uyarı
Googleden bilgisayarlar için uyarı

Google, kısa bir süre şirket tarafından keşfedilen kötü amaçlı yazılıma karşı koymak için arama motorunu kullanacağını açıkladı.

Google?ın blogunda açıklamada bulunan güvenlik mühendisi Damian Menscher, ?veri tabanlarından birinde rutin bir bakım yaparken olağan dışı bir trafik tespit ettiklerini? duyurdu. Menscher, veri trafiğini gönderen birkaç şirketin güvenlik uzmanıyla görüştükten sonra, trafiğe neden olan bilgisayarların? kendine özgü kötü amaçlı bir yazılım akımından etkilendiği? karanına vardı.

Google adına açıklama yapan bir yetkili, ?bir milyondan fazla bilgisayarın kötü amaçlı yazılımdan etkilendiğini tahmin ettiklerini, kötü yazılımın internet üzerindeki sahte anti-virüs yazılımlarını indiren kullanıcılar tarafından harekete geçirildiğini? belirtti.

Tespit edilen yazılım, etkilediği bilgisayarların aracı serverlar (proxy) kullanarak Google?a trafik göndermesine neden oluyor. Google, bu kullanıcılara ?anti-virüs yazılımlarını güncellemeleri gerektiği yönünde? uyarı yollamayı planlıyor.

Menscher, bilgisayarının kötü amaçlı yazılım tarafından etkilenmiş kullanıcıların Google Arama sonuçları ekranı üzerinde, ?bilgisayarınız virüsten etkilenmiş görünüyor? uyarısı koyacaklarını söyledi.

Googleden bilgisayarlar için uyarı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi YURT ORMAN ÜRÜNLERİ Elif Eczanesi Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı Kullanımına İlişkin Kanun Zayıflama tabletleri için uyarı Bir General Vardı Türk Ordusunda Ayşe Bu Nanik’i Kimlere Yapıyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır