Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google’ın sesli iletişim servisi.

Ana Sayfa » Teknoloji » Google’ın sesli iletişim servisi.
Google’ın sesli iletişim servisi.

googlevoice

googlevoice

Google’ın sesli iletişim servisi Google Voice, bir yıl beklemenin ardından iPhone için App Store?da yerini sonunda aldı.

Google Voice, Android ve BlackBerry telefonlarında geçen yıldan bu yana kullanılabiliyordu.

Google geçtiğimiz Mayıs ayında internet üzerinden sesli ve görüntülü görüşme teknolojileri konusunda uzman olan Global IP Solutions firmasını bünyesine katarak, bu alanda kendine yer açma konusunda iddialı olduğunu ortaya koymuştu.

Bilişim devinin bu hizmeti, şu an için sadece ABD’de kullanılabiliyor. Google, hizmetin kapsadığı ülkeleri kısa zamanda genişletmeye ve bu alanda liderliği açık ara elinde bulunduran Skype’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Google Voice’ın yenilikleri

Google Voice birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Uygulama sayesinde telesekretere bırakılan sesli mesajlar yazılı metin halinde de görüntülenebiliyor. Google bu şekilde kullanıcılarına sadece gerekli gördükleri mesajları dinleme olanağı ve zaman tasarrufu sağlamayı hedefliyor. Ayrıca Google Voice’e dahil edilen telesekreterde kayıtlı mesajları eşzamanlı olarak dinlemek ve gerekli görüldüğü takdirde mesaj bırakılırken araya girerek çağrıya yanıt vermek de mümkün.

Google, Google Voice üzerinden belirlenecek telefon numarasından aranıldığında, hem ev, hem de iş ve cep telefonları üzerinden aynı anda ulaşılabilme imkânı da sağlıyor.

Google’ın sesli iletişim servisi. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Güvenli internet dönemi başlıyor Akciğer Cerrahisi Fennec yakında Android’e geliyor Deniz Üzümü EDO DRAM (Extended Data Out, Genişletilmiş Veri Çıkışı) Rihanna da Örtünecek mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır