Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Hamileyken çalışmaya nasıl devam edilir?

Ana Sayfa » Haber » Hamileyken çalışmaya nasıl devam edilir?
Hamileyken çalışmaya nasıl devam edilir?

Pek çok kadın hamilelikte çalışmayı bırakıp bırakmamaları gerektiğini merak etmektedir fakat endişe etmelerine gerek yoktur.

Kadınları büyük çoğunluğu eğer isterlerse doğum tarihlerine kadar çalışmaya devam etmektedirler. Çalışma bebeğe zarar vermeyecektir. Yine de hamilelikleri risk altında olan kadınlar, ikiz bekleyenler veya erken doğum öyküsü olanlar gibi, diğer kadınlara göre doğum iznine daha erken çıkmayı tercih edebilirler böylece kendileri için gerekli olan dinlenmeyi elde edebilsinler.

İş Başı StratejileriHamileliğiniz yüksek risk altında olmasa bile iş gününüz sırasında sağlıklı kalmak ve dinlenmiş olmak için şu şu tedbirleri izleyin:

Gün içinde pek çok kez ara verin ve ayaklarınızı yukarıya kaldırın. Kan dolaşımı özel bir yatacak yer hamilelik sırasında yavaşlar; ayaklarınızı yukarıya kaldırmak kan akışını sağlar, bu da ayak bileklerinde ve ayaklardaki şişmeyi azaltmaya yardımcı olur.

İşteki stresi en az indirmeye çalışın. Eğer stresli bir işiniz varsa yoga veya meditasyon gibi stresle baş etme tekniklerini öğrenmenin tam zamanıdır.

Geceleri iyi bir uyku çekin.

Bazı kadınlar hamile olduklarında gün boyu daha fazla yorulduklarını görürler. Gündüz uykulu olma haliyle savaşmak için gece uykusunu arttırın.

Veya eğer iş yerinde rahat, özel bir yatacak yer bulursanız ara ara kestirin.

İşle İlgili Özel Olarak Dikkat Edilecekler

Pek az iş bebeğiniz için tehlike oluşturmaktadır, bu durumda kendinizi geri çekebilir veya aktivitelerinizi düzenleyebilirsiniz.

Eğer ağır fiziksel aktivite gerektiren bir işiniz varsa doktorunuza danışın. Herhangi bir şeyi değiştirmeye ihtiyaç duymayacak kadar zinde olabilirsiniz.

Ancak, pek çok doktor iyi denge gerektiren işlerden kaçınmanızı önerecektir; hamilelik ağırlık merkezinizi değiştirir ve düşmenizi daha kolaylaştırır.

Eğer işini ağır şeyleri kaldırmayı içeriyorsa, sırtınızı zorlamaktan, özellikle de ikinci ve son üç ay içinde, karnınız daha da büyümekte olduğunda kaçının. Eğer ağır kaldırmadan tamamen kaçınabilirseniz, daha iyi olacaktır.

Kuvvetli kimyasallarla çalışma hususunu da doktorunuzla görüşmelisiniz. Bir yüz maskesi veya kalın eldivenler korunma için ihtiyacınız olan tüm şeyler olabilir fakat bu durum kimyasala bağlı olmaktadır.

Hamileyken çalışmaya nasıl devam edilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

GÖZLERİ Kelebek ömürlüydü! Eşinden Ayrıldı, Sonra Sevgili Oldular! Diş Otu Uzmanlardan Hepatit uyarısı Bit Otu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır