Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

internet kullanımı ramazanda arttı

Ana Sayfa » internet » internet kullanımı ramazanda arttı
internet kullanımı ramazanda arttı

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, ramazan ayında internet kullanımının arttığını ve trafiğin yoğun olduğu saatlerde değişiklikler yaşandığını kaydetti.
Yılmaz, ramazanda internet kullanım alışkanlıklarına ilişkin toplantıda, TTNET’in ramazan ayının ilk 10 gününü ele alarak ortaya koyduğu sonuçlara göre ramazanda internet kullanımında artış yaşandığını ve internet trafiğinin yoğun olduğu saatlerin değiştiğini belirtti.
Ramazandan önceki günlerde TTNET abonelerinin interneti en yoğun kullandığı zaman dilimleri gün içinde 14.00-16.00 ve akşamları 21.00-23.00 arası olarak öne çıkarken, ramazanla birlikte internet trafiğinin 15.00-17.00 saatleri arasında yoğunlaştığını ifade eden Yılmaz’ın verdiği bilgilere göre, 15.00-17.00 saatleri arasındaki trafikte, ramazan öncesine göre yüzde 18’lere varan artış yaşandı.

Haftaiçi veri kullanımında, ramazan öncesine göre artış yüzde 7 olarak gerçekleşirken, gündüz saatlerindeki artış yüzde 10’a ulaştı. Haftasonu veri kullanımında ise ramazan öncesine göre yüzde 8,7’lik bir artış yaşandı. Haftasonu gündüz saatlerinde veri kullanımındaki artış yüzde 10,9 oldu.
Ramazan ayında veri kullanımının en fazla olduğu gün haftaiçi cuma, haftasonu cumartesi olarak öne çıktı. Ramazan öncesinde haftaiçi internete en çok ilgi gösterilen gün perşembeydi.
İnternet aracılığıyla sunulan eğlence içeriklerine ilginin de arttığını gösteren verilere göre, ramazanda video izleme oranı yüzde 6,5 oranında artış gösterdi. Dosya paylaşımı ve indirmedeki artış ise yüzde 11,9 olarak gerçekleşti.
FACEBOOK’A İLGİ YÜZDE 10,3 ARTTI
Tahsin Yılmaz, ramazan ayında sayfa tıklamalarında yaşanan artışın yüzde 17,7 olduğuna işaret ederek, bunun, TTNET kullanıcılarının ramazan ayında internette daha fazla sörf yaptığı anlamına geldiğini belirtti.
Yılmaz’ın aktardığı verilere göre, Facebook’a ilgi ramazan ayında yüzde 10,3 oranında artarken, bu ay için internette en fazla yapılan ilk 3 aktivite video izlemek, internette sörf yapmak ve sosyal ağlara girmek şeklinde sıralandı.
Ramazan ayında internet trafiğindeki artış illere göre de farklılık gösterdi. Ramazanla birlikte internete ilgisi en çok artan il, yüzde 12,6 oranındaki trafik artışıyla Çanakkale olurken, onu yüzde 12,1 oranıyla Edirne, yüzde 12 oranıyla Sinop izledi.

internet kullanımı ramazanda arttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi CGS Cephe Giydirme Sistemleri MODEM ÇEŞİTLERİ UGUR KOZMETİK TOPTAN AR- GE WEB TASARIM VE HOSTİNG HİZMETLERİ Atv, Yılın Bomba Transferini Gerçekleştirdi Saç jölesindeki tehlike

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır