Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

IPv4 Adreslemede “Deniz” Bitti

Ana Sayfa » internet » IPv4 Adreslemede “Deniz” Bitti
IPv4 Adreslemede “Deniz” Bitti

ICANN ve Number Resource Organization (Sayı Kaynakları Derneği), IPv4 adres sisteminin son 5 adet 256’lık blokunun ayrılacağı spekülasyonları ışığında, yarın çok önemli bir açıklama yapacağını duyurarak, basın toplantısı daveti yaptı.

Beklenen son geldi. 2007’de yayınlanan haberler,  haberde 2010 yılında IPv4 adreslerin tükeneceği belirtiliyordu. Nitekim ICANN ve Number Resource Organization (Sayı Kaynakları Derneği), IPv4 adres sisteminin son 5 adet 256’lık blokunun ayrılacağı spekülasyonları ışığında, yarın çok önemli bir açıklama yapacağını duyurarak, basın toplantısı daveti yaptı.

5 blokun her birisinde 16,7’şer milyon civarı adres bulunuyor ve her birisi bir başka bölgesel kayıt kuruluşuna tahsis ediliyor. Bundan sonraki normal kayıt işlemleri de 3-6 ay kadar devam edebilecek.

Domain adres sektörünün tahminleri, 2011 ortalarında IPv4 adreslerinin tükeneceği şeklinde. Bölgesel servis sağlayıcılar konuyla ilgili önlem almaya çalışıyor. Mesela Avustralya’daki kayıt kuruluşu bir kaç yıl için hem Ipv4 hem de IPv6 adresi aynı anda vermeyi ve ikisini de configure etmeyi planlıyor.

Ülkemizdeki durumu bu hafta başka bir haberle özetleyeceğiz.

Kaynak: Tur.Internet

IPv4 Adreslemede “Deniz” Bitti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi ZULME DİRENMEKTİR HAYAT AŞKI-İFLAS Oyuncuyu Besleyen Alan Tiyatro SARS Ciddi Akut Solunum Yolu Sendromu Ey Kör! siyah bir balon

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır