Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kablosuz Ev Telefonu

Ana Sayfa » Teknoloji » Kablosuz Ev Telefonu
Kablosuz Ev Telefonu

Teleses’in Türk mühendisleri, evdeki uzaktan kumandalı cihazları kumanda edebilme ve cep telefonlarına SMS gönderebilme özelliğine sahip kablosuz ev telefonu geliştirdi

Evde bulunan uzaktan kumandalı TV, klima, DVD ve ses sistemi gibi cihazları açıp kapatabilen ve ses ayarı yapabilen kablosuz ev telefonu, bebek izleme ünitesi olarak da kullanılabilecek.

Teleses Genel Müdürü Bora İnan, günümüzde her evde ortalama 3-4 cihaz kumandası bulunduğuna işaretle, tasarladıkları kablosuz ev telefonu sayesinde uzaktan kumandalı 4 ayrı cihazın, telefonun üzerindeki tek tuşla kumanda edilebileceğini anlattı.

Amaçlarının, “evlerdeki kumanda kirliliğinin önüne geçmek” olduğunu belirten İnan, Ar-Ge çalışmasının yanında tasarımı da Türk mühendisler tarafından yapılan telefon için “Türkiye’de ve dünyada tek” diyerek şu bilgiyi verdi:

“Kullanımı ve fonksiyonelliği ile alışılagelmiş kablosuz ev telefonlarının çok daha ötesinde olan bu telefon, elinden kumandayı bırakmayan TV kolikler için de uzaktan kumanda olarak kullanılabilecek ve çevrenizdeki elektronik cihazlara kendi ev telefonunuzdan hükmedebileceksiniz. Örneğin; dijital uydu alıcınızdan kanalı değiştirecek, tek tuşla televizyon kumandası moduna aldığınız bu telefon ile TV’den ve ses sisteminizden gelen sesi kısıp açabileceksiniz. Bu telefon, klimanız için de benzeri fonksiyonları yaparak evinizdeki akıllı yardımcınız olacak.

Bu telefondan, cep telefonu gibi SMS de gönderilebiliyor. Telefon aynı zamanda bir bebek izleme ünitesi olarak da kullanılabiliyor. Evde bulunabilecek 2 adet Laxon telefonunu cihazın menü tuşundan bebek izleme ayarına getirdiğinizde cihazlardan biri bebeğinizin yanındayken diğer bir odadan onu rahatlıkla duyabilirsiniz”

Telefonun yurt dışına ihraç edilmesi için İsrail, Arnavutluk ve Afrika’da bazı ülkelerle görüşmelerin sürdürüldüğünü belirten İnan, Türk Telekom ile anlaşma yaptıklarını, Türk Telekom bayilerinde ayda 5 lira vererek, 24 ay taksitle bu telefona sahip olunabileceğini bildirdi.

Kablosuz Ev Telefonu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Vücudunun İhtiyacına Göre Beslen Bopm (Proxy Koruma) Kurulum Domuz gribi hakkinda önemli bilgiler Raw Nasıl Kullanılır? Windows xp de band genişliği ayarı Kelebek Script® v.Sohbet Kolay Ulaşım Menüsü Tanıtımı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır