Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kansere İyİ gelen bİtkİler

Ana Sayfa » Sağlık » Kanser » Kansere İyİ gelen bİtkİler
Kansere İyİ gelen bİtkİler
Meyve, sebze, domates, tıbbi nergis, kadın tuzluğu bitkisi, ısırgan otu, soya filizi gibi besinlerin, içerdikleri çeşitli maddeler nedeniyle kanser oluşumunu engellediği bildirildi.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Seval Korkmaz, kanser tedavisinde bitkisel kökenli ilaçların yaygın kullanıldığını belirterek, ilkel yöntemlerle hazırlanan bitkisel ilaçların kullanılmaması gerektiğini ifade etti.

KANSERİ ÖNLEYEN BİTKİLER

Korkmaz’ın verdiği bilgiye göre, kanseri önleyen bazı bitkiler ve özellikleri şöyle:

Isırgan otu: Bağışıklık sistemini güçlendirip tümörün öldürülmesine yardımcı oluyor. Prostat ve bağırsak kanserinin oluşmasına engel oluyor.

Domates: Prostat kanserinin tedavisinde etkili kullanılırken oluşumunu da önlüyor.

Tıbbi nergis: Gribal enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendiriyor. HIV’e (AIDS virüsü) karşı vücut direncini artırıyor. Kanser tedavisinde etkileri üzerine araştırmalar sürdürülüyor.

Kadın tuzluğu bitkisi: Orta Anadolu’da yaygın görülen bitkinin meme, bağırsak, akciğer, rahim kanserlerine karşı önleyici ve tedavi edici özellikleri var.

Soya filizi: İçerdiği bitkisel hormonlar nedeniyle meme, rahim ve prostat kanserlerinin tedavisinde kullanılıyor.

Korkmaz, Farmakoloji Anabilim Dalı’nın, AÜ Kongre Merkezi’ndeki Salon Anadolu’da düzenlediği Türkiye’de Kanser Araştırmalarında Yenilikler Sempozyumu’nda, sağlıklı beslenme ve yaşam koşullarının kanser hastalığına yakalanma riskini düşürdüğünü ifade etti.

Korkmaz, çeşitli bitkilerin prostat, akciğer, bağırsak ve meme kanserinin oluşumunu önlediğini belirtti.

Korkmaz, şöyle konuştu: ?Meyve, sebze, ısırgan otu, soya filizi gibi besinler, içerdikleri çeşitli maddeler nedeniyle kanser oluşumunu engelliyor. Kanser, savaşılması oldukça zor bir hastalık. Farklı türleri için farklı tedavi yöntemleri kullanılması gerekir. Kimyasal ilaçların kullanıldığı kemoterapi, cerrahi müdahale ile tümörün çıkarılması ve radyoaktif ışınların kullanıldığı radyoterapi, yaygın tedavi yöntemleridir.?

BEBE ASPİRİNİ KANSER TEDAVİSİNDE KULLANILABİLİYOR

Korkmaz, üniversitede, 1995’te asistanlığını yaptığı AÜ Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Öztürk ile birlikte yaklaşık 9 yıldır Aspirin’in kanser tedavisinde etkileri üzerine yürüttükleri çalışmalarda, başarılı sonuçlar elde ettiklerini bildirdi.

Bebe aspirininin kanser tedavisinde kullanılabildiğini, Aspirin’in bir başka çeşidi olan Coraspirin’in de kanserin neden olduğu ağrıların giderilmesinde etkili olduğunu kanıtladıklarını ifade eden Korkmaz, yaptıkları araştırmanın, 28 Mayıs 2004’te, Mustafa Nevzat Eczacılık Ödülü’nü kazandığını söyledi.

Prof. Dr. Öztürk de, Korkmaz’ın Aspirin ile ilgili araştırmasıyla ilacın üreticisi BAYER firması tarafından Almanya’ya davet edildiğini belirterek, 6-8 Mayıs tarihlerinde, Leipzeig’te, firma yetkililerine bulgularını sunduğunu anlattı.

Akciğer ve kan kanseri tedavilerinde kullanılan bebe aspirininin bileşimindeki hangi maddelerin etkili olduğunun henüz bilinmediğini ifade eden Öztürk, son derece basit içerikli bir ilacın kanser tedavisinde etkili olmasının ?şaşırtıcı? olduğunu sözlerine ekledi.

Kansere İyİ gelen bİtkİler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Suyun 7 harikası

Suyun 7 harikası 25 Haziran 2013

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi halilkangeloğlu toptan gıda tic paz Kelebeklerin Larva Evresi AĞLATIR BENİ Alemin kralı dizisi geliyor Akciğer ve Göğüs Boşluğu Travmaları HERŞEY SENDE GİZLİ

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır