Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kısacası Yürüdüğün Yolun Farkında Olmaktır MUTLULUK

Ana Sayfa » Haber » Kısacası Yürüdüğün Yolun Farkında Olmaktır MUTLULUK
Kısacası Yürüdüğün Yolun Farkında Olmaktır MUTLULUK

Basit Bir Şey Gibi Görünür MUTLULUK, Vucudun Serotonin Hormonu Salgılama Sonucu Oluşan Duygu Durumudur Kendileri… Ama;

Hayatta En Çok Arzulanan, Ama Kabullenmesi En Zor Olan Kavramdır Mutluluk…

İnsanoglu’nun Aç Gözlülüğünün En Büyük Göstergesidir… ”Mutlu Olmak icin Ne İstersin?” Sorusu.
Çünkü Kimse “Ben Zaten Mutluyum, Bir Şey İstemem.” Demez Cevap Olarak. “Şu Arabami Satiyim, Bir Mustang Alayim; Şu Ev de Küçük Geliyor, En iyisi Bir Villa. Hem Sonra Okyanusu da Tasiriz Villanin Kiyisina, Bu Çocuklar da Çok Yaramaz, Daha Uslulari Lazim” vs vs.

Tamam, Belki “Mutlu musun?” Diye Sorsak Bir Kisim (Sadece Kucuk Bir Kisim, Belki %1) Ezbere ”Evet, Ben Mutluyum” Der (O da Ezbere, Biraz Düşünseler Kesin Hayır Derler) “Evet!” Diye Cevap Verebilir, Ama Soruyu Benim Önerdigim Şekilde Sorarsaniz iddia Ediyorum Kimse “Ben Zaten Mutluyum!” Demez. Deneyin, Göreceksiniz.

Aslında ”Mutlu Olmak” Kat be Kat Daha Kolaydir ”Mutluyum” Demekten… Bunun Yanında Takıntılı İnsanlar için İmkansız Gibi Bir Şeydir Mutluluk…

Benim Şöyle Bir Teorim Var…

Kendinize Sorun: “Acaba Nasil Mutlu Olurdum Ben” Diye (Görrdünüz mü, “Ben Mutluyum ki.” Demediniz) Sonra Hayallerinizi Toplayin, ve Şöyle Düşünün; Bu İstedikleriniz Yeryüzünde Baska Birinde Kesin Var.. (Olmamasina İmkan Yok, Zaten Sizin İstediklerinizin Muhtemelen Tamami Hayalgucunuz Disinda, Daha Önce Dizilerden, Gezilerden, Ordan Burdan Gördügünüz Bir insanin Hali Hazirda Hayatinda Bulunan Şeyler. Degilse bile, Emin Olabilirsiniz ki Şu Dünyada Birisinde Var. Yani, Siz Aslinda Baska Birinin Hayatiyla Mutlu Olabileceginize inaniyorsunuz.

İşte Benim Sırrım…

O Halde Sizin Hayatinizla Mutlu Olabilecegini Hayal Eden En Az Bir İnsan Var Bu Dunyada. Kesin, iste Bunu Anladiginizda Belki “Ben Zaten Mutluyum” Diyebilirsiniz.

Kesin Sonuç Verirmi Bilinmez, Zaten İnsanın Doğasına Aykırıdır Elindekiyle Yetinmek… Ama Bir Şekilde İşe Yarayabilir Böyle Düşünmek…

Mutlu Olmanın Tanımını, Yazar Çetin ALTAN Şöyle Yapmıştı Bir Yazısında: ?Sevdiği işi Yapan, Sevdiği insanlarla Beraber Yaşayan insan Mutludur.?

Mutlu Olmak Sadece Bir Karardır. Bir Şeyden Mutlu Olup Olmamak Onun Ne Olduğuna Değil, Senin Onu Nasıl Algıladığına Bağlıdır. Bir Seçme Şansın Her Zaman Vardır. Ya iyi ya da Kötü… Hayat Senin Gördüğün Gibidir. Onu İyi Yapan da Kötü Yapan da Mutlu Olup Olmamak da İnsanın ta Kendisine Bağlıdır. Mutlu Olmak için de içinde Bulunulan Durumdan Daha iyi Bir Zaman Yoktur. Zira Yarın Kimseye Vaad Edilmemiştir.

İşte Buyrun Bunun Kanıtı : http://www.herice.com/mail/video/mutluolmak.html

KISACASI Yürüdüğün Yolun Farkında Olmaktır MUTLULUK…

Yazan : Okan K.
(KhjkL – www.kelebekforum.com Admin)

Kısacası Yürüdüğün Yolun Farkında Olmaktır MUTLULUK - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Lokal anestezi nedir? AKER PLASTİK VE MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Uğur böceğinin muhteşem sırrı verdim ama Dünyanın ilk kendisini sulayan bitkisi Hülya Koçyiğit

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır