Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kocaeli’nde Hava Kirliliğine Mobil Takip.

Ana Sayfa » Haber » Kocaeli’nde Hava Kirliliğine Mobil Takip.
Kocaeli’nde Hava Kirliliğine Mobil Takip.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hava kirlilik oranlarını tespit edip önemler almak için kentin muhtelif bölgelerine 1’i mobil 11 istasyon kuracak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre ve Orman Bakanlığı ile ortak gerçekleştirilecek çalışma sonucu Kocaeli’ndeki riskli bölgelere hava kirliliğini tespit eden istasyonlar yerleştirilecek.

Riskli bölgeleri tespit edebilmek ve çözüm önerileri geliştirilebilmek amacıyla başlatılan çalışmalarda 1’i mobil olmak üzere 11 istasyon kurulacak.

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) Programı’nın birinci bileşeninde yer alan ”Marmara Bölgesinde Hava Kalitesi Alanında Kurumsal Yapılanma Projesi” kapsamında Marmara Bölgesi’nde hava hareketleri izlenip hava kalitesi değerlendirilerek ne tür önlemler alınması gerektiği belirlenecek.

Kandıra ilçesine ”kırsal”, Körfez, Kartepe, ve Gölcük’e ”endüstriyel”, İzmit kent merkezine ”trafik”, Gebze’ye ise kurulacak hem endüstriyel hem de trafik istasyonlarından elde edilecek verilerle Kocaeli’nin hava kirliliği raporu çıkarılacak ve gerekli yerlerde önlemler alınacak.

Kocaeli’nde Hava Kirliliğine Mobil Takip. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yenilenebilir Enerji Devlet Politikamız İştah Azaltan 10 Bitki Twitter geçen yaz ne yaptığınızı bilecek Yürek Bir Kelebeğin Hayat Hikayesi AKER PLASTİK VE MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır