Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kontör yazdınız ama o para istedi

Ana Sayfa » Haber » Kontör yazdınız ama o para istedi
Kontör yazdınız ama o para istedi

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, vatandaşların mağdur olmasını engellemek için, bir süre önce, kentin işlek caddeleri, marketler ile banka şube ve ATM?leri önüne, kontör dolandırıcılığına karşı yaklaşık bin uyarı broşürü astı.
Polis, bu broşürlerde, ?Sizi telefon ile arayarak, kendisini polis, asker veya adliye personeli olarak tanıtan kişilerce çeşitli sebepler gösterilerek yapılan cep telefonu kontör taleplerine itibar etmeyiniz. Unutmayınız ki polis kontör istemez? uyarısına yer verdi.

Hesaba 5 bin lira yolladı
Bu çalışma sonucu son günlerde kontör dolandırıcılığı sayısında önemli azalmanın olduğunu tespit eden polis, bu sefer, kontör yerine para isteyen dolandırıcıların mağdur ettiği vatandaşlarla karşılaştı. ATM?den işlem yaptıktan sonra kendisini arayan ve polis olduğunu söyleyen bir kişinin istediği hesaba 5 bin lira aktardıktan sonra dolandırıldığını anlayarak Çarşı Polis Merkezi?ne başvuran bir vatandaş olduğu yönünde bilgi alan ekipler mağdur vatandaş ile dolandırıcılığın nasıl yapıldığına ilişkin görüştü.
?ATM önüne uyarı broşürleri astık. Görmediniz mi?? diye sorduğu vatandaştan, ?Gördüm, okudum da. Ama orada kontör yazıyordu? cevabını alan polis, başka mağdurların da ortaya çıkması üzerine, yeni bir karar aldı.
?Kontör dolandırıcılığı? başlıklı uyarı broşürü metnindeki ifade ?Unutmayın ki polis kontör ve para istemez? şeklinde değiştirildi.

Kontör yazdınız ama o para istedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Msn Hata Kodları Ve Çözümleri 5 Kelebek Türkçe ÇAĞDAŞ REKLAM VE MATBAA HİZMETLERİ Anketler Böyle kişilerden uzak durmak gerek Başlat / Çalıştır komutları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır