Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mark Zuckerber Neyin Peşinde

Ana Sayfa » internet » Facebook » Mark Zuckerber Neyin Peşinde
Mark Zuckerber Neyin Peşinde

Facebook’un patronu Zuckerberg’in Facebook hakkındaki bu önerisi yine çok tartışılacak. Yine olay yaratacak açıklamalar yaptı.

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, ara verdiği eğitim konusuna yeniden bir dönüş yapmışa benziyor. Uzun zamandır konu hakkında konuşmayan CEO, verdiği bir röportajda; “Eğitim sisteminin geliştirilmesi ve açık internet kullanımı, en sevdiğim iki başlıktır.” diyerek konu hakkında yeni atılımlar olması gerektiğini öne sürdü.

Geçtiğimiz yıl New Jersey eyaletinin Newark ve Kaliforniya’nın Burlingame bölgelerindeki iki okula toplamda 100 milyon dolarlık yatırımla, eğitim konusundaki ciddiyetini ortaya koymuştu. Yaptığı konuşmasında tam yedi yıldır tıp okuyan kız arkadaşından ve kendi eğitimin sürecinden bahseden Zuckerberg, genç yaştaki kullanıcıların neden Facebook kullanabilmeleri gerektiğine değildi.

Özellikle 13 yaş altındaki kesimi hedef alan CEO, konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Eğitim, kesinlikle ekonominin gelişmesi ve güçlenmesi için çok önemli. Gelecekteyse, gelişen teknolojiyle birlikte birçok öğrenci derslerini online olarak yapacak.” Online olarak test çözen bir çocuğun, diğerini de yüreklendireceğini ve bu durumun ders çalışma isteklerinde büyük bir artışa sebep olacağına değinen Zuckerberg, “COPPA” olarak bilinen ve içerisinde Facebook’un da bulunduğu birçok siteye 13 yaş altı çocukların girmesini engelleyen filtre içinse; “Bu durum,  uğrunda savaşılması gereken bir engel. Benim felsefeme göre eğitim, çok erken yaşlarda başlamalı.”  dedi.

Engeller yüzünden genç çocuklar için ne tarzda bir uygulama yapacaklarını bile gösteremediklerinden yakınan Zuckerberg, eğitim konusundaki atılımlarını o ya da bu şekilde dinletmeye çalışacağının da üstüne bastı.

Zuckerberg, daha sonra yaptığı farklı bir konuşmada da bu sözlerini yeniledi ama şimdilik 13 yaş altındakileri siteye kazandırmanın öncelikleri olmadığını söyledi.

Mark Zuckerber Neyin Peşinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Facebook çökecek mi?

Facebook çökecek mi? 11 Ağustos 2011

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Sigara Tiryakileri Renkleri Ayırt Edemiyor… GEL ATAK OFSET MSN kullanıcıları tuzağa düşmeyin O YALNIZ Linux Komutları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır