Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Meslek Liseleri Nereye gidiyor?

Ana Sayfa » Serbest » Makaleler » Meslek Liseleri Nereye gidiyor?
Meslek Liseleri Nereye gidiyor?

Öncelikle ben bir meslek lisesi mezunuyum,  Turizm Otelcilik lisesinden mezun oldum. Daha 15,16 yaslarinda antalyaya staj’a gitmiştik. Baktıgımda Turizm’in Ağir ama sürekli işsiz kalınmayacak bir meslek oldugunu henüz ilk staj’ımda anlamistim.

Fakat Ülkemizde Meslek liselerinin üstüne pek gidilmiyor. İş İmkani olan okullarin basında gelmesine rağmen Ne yazikki öğrenciler belki bu konu hakkında bilgisi olmadiği icin bu okulları seçmiyorlar..

Hic unutmam, 2 yıl önce ünv.’ye baslamadan önce antalyada calisirken eylül aylarinda otelden ayrilacaktim bunu genel müdür ile paylastim cevabi sen bana lazimsin olmustu. F&B Manager ile tartistim sırf bu yüzden bana cok kırıldı. Cünkü elinde yeterli calisan yok.. Otelden cıkan barmen gittiği otele benide cağiriyor hatta genel müdür ile bile konuşmuş, diğer yandan otelden ayrilan 2,3 garson aynı sekilde ısrar ediyor,  Barlar şefini anlatmıyorum bile zaten adam neredeyse dövücekti beni nereye gidiyorsun bırak ünv.’yi calis burda okuyanlar ne oluyor diye öyle bi anlatti ki neredeyse vaz geçicektim fakat lise arkadaşlarimin cogunun ünv.’de oldugunu öğrenince  ünv.’ye gitmeye karar verdim neyse öyle böyle zar zor işten cıktım.

Burada anlatmak istediğim, Öyle bir calisan potansiyeli aranıyor ki Özellikle turizm’de adam yok sezonun ortasında yana döne calisacak adam ariyorlar neredeyse yolda giden adami cağirip ise baslatiyorlar..  Hani Türkiye’de işsizim diye ağlayan sevgili başbakanımıza söven,  eleştiren  insanlar var ya hepsi hikaye..  Ayrica Bu işin parasida baayaa bi iyi  anlamıyorum neden halen calisacak kimse yok.. :)

Fakat son zamanlarda Meslek liseleri baya bir çöküş icinde.  Ben kendimden örnek veriyim, ilk ve orta okul zamanında oldukca başarılı bir öğrenci oldugum söylenebilir. İlk dönem teşekkür ikinci dönem takdir.. Sadece 7. sınıfta ilk dönem bişi alamadim, 2. dönem teşekkür aldim.

Neyse liseye geldim hazırlıkta ( meslek lisemizde hazırlık + 3 yıl idi. ) ilk dönem teşekkür aldim (ingilizce haftada 24 saat.. ) herkes zar zor geçmeye calisirdi ben 94’den aşşaği not almadim tabi hocamızda baya bi işin erbabıydı cakaldi yani :P

O Dönem takdir aldim. Lise 1^e gelince herkes artik kendisini saldi bende dahil okula gitmemeler basladi,  gittiğindede derse girmemeler.  Hatta son zamanlarda müdür yardımcısından sigara bile ister hale geldik. ( Ünv’deki duyumlarima göre meslek liselerinden gelen öğrencilerin cogunun okulunda böyle disiplinsiz davranıslar mevcutmus.)

benim lise2 te bi 40 50 gün devamsızlık vardı saolsun müdür yardımcımız 17’ye cektii.

Benim hatam var tabi simdi daha iyi anliyorum fakat bizi yönetenlerde daha büyük hata var.. Bu Yüzden türkiyeyi ışıldatacak yürütecek okulları ne yazik ki kullanamıyoruz.  Yakında her işte, meslek liselerinden mezun olma sartı olacakmıs bakalım ne olacak.. :)

Meslek Liseleri Nereye gidiyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yürüyen Merdivenler

Yürüyen Merdivenler 10 Mayıs 2011

Macera mı? Güven mi?

Macera mı? Güven mi? 24 Aralık 2010

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Atilla İlhan-Emirgan’da Çay Saati 12 Haziran’da Yoklar! Zayıflatan elbise çıktı ESENLİK SİZE Doğru zannettiğimiz 10 diyet efsanesi Vaginal mantar genital mantar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır