Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Microsoft Internet Explorer 9 Final Yayında

Ana Sayfa » Haber » Microsoft Internet Explorer 9 Final Yayında
Microsoft Internet Explorer 9 Final Yayında

Microsoft firması web tarayıcı ürünü Interrnet Explorer 9’un final sürümünü bu sabaha karşı Austin – Texas’ta düzenlenen bir organizasyonla pazara sundu. South by Soutwest (SXSW) adlı film müzik ve etkileşimli konferans etkinliğinde Microsoft’un Internet Explorer’dan Sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı Dean Hachamovitch’in tanıttığı Internet Explorer 9 final sürümü, 39 farklı dil desteği ile tüm dünya çapında piyasaya sunuldu.

Microsoft firması web tarayıcı ürünü Interrnet Explorer 9’un final sürümünü bu sabaha karşı Austin ? Texas’ta düzenlenen bir organizasyonla pazara sundu. South by Soutwest (SXSW) adlı film müzik ve etkileşimli konferans etkinliğinde Microsoft’un Internet Explorer’dan Sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı Dean Hachamovitch’in tanıttığı Internet Explorer 9 final sürümü, 39 farklı dil desteği ile tüm dünya çapında piyasaya sunuldu.

Microsoft firması web tarayıcılarının son sürümü olan Internet Explorer 9’u sonunda yayınladı. 16 Eylül 2010’da düzenlenen bir etkinlikte Beta sürümü ile ülkemiz dahil olmak üzere tüm dünyada eş zamanlı olarak görücüye çıkan [1] IE9, daha sonrasında bir parça sorunla karşılaştı [2] ve final sürümü beklenenden daha geç çıktı. Hatta kullanıcılar IE9 final sürümü konusunda sabırsızlanmaya başlamışlardı.

Ancak beklenen açıklama dün Austin, Texas ? ABD’den geldi ve South by Soutwest (SXSW) adlı film müzik ve etkileşimli konferans etkinliğinde Internet Explorer 9 final sürümü resmi olarak pazara sunuldu. Microsoft firması konuyla ilgili yayınladığı basın bülteninde IE9’un ulaştığı 40 milyon rakamıyla Microsoft tarihindeki en fazla indirme rakamına ulaşmış beta versiyonu olduğunu ve Beta halindeyken bile Windows 7 işletim sistemi üzerinde %2’lik bir kullanıcı payını yakaladığını açıklıyor. Firma dünya genelinde 250’den fazla büyük web sitesi ve portalının IE9’u tercih ettiğini ve IE9 kullanan sitelerle1 milyardan fazla kullanıcıya ulaşıldığını bildiriyor.

Microsoft firması ayrıca Internet Explorer’un lansmanı ve benimsemenin arttırılması için bazı sitelerle özel ortaklık anlaşmaları da yapmış. Örneğin bu sitelerden Slacker, Windows görev çubuğuna kendilerini ekleyen kullanıcılarına bir ay boyunca ücretsiz üyelik imkanı veriyor. Bir başka firma Groupon ise kullanıcılarına Internet Explorer Jump listesi ile yapılan ilk alış verişlerinde 5 Dolarlık Groupon çeki vermekte.

Microsoft’un düzenlediği Internet Explorer 9 final sürümü lansmanında bir konuşma yapan Microsoft’un Internet Explorer’dan Sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı Dean Hachamovitch konu hakkında şunları söylüyor:


    ?Windows üzerindeki en iyi web deneyimini Internet Explorer sunuyor. Artık web üzerinde dolaşırken Windows ve Internet Explorer 9 sayesinde PC donanımının size sunabileceği olası en yüksek performansı deneyimleyebileceksiniz. Windows 7 ve IE9 sayesinde websiteleri Pinned Sites gibi özellikler ile sadece birer site olmaktan çıkıp birer uygulamaya dönüşüyorlar. Donanım ortaklarımız ve Web camiası sayesinde Internet Explorer 9 bir yıldan kısa bir süre içinde ilk proje aşamasından çıkıp final sürümüne ulaşmış bulunmakta.?

Microsoft Internet Explorer 9 için beautyoftheweb (web’in güzelliği) adından bir site hazırlamış durumda ve bu site aracılığıyla IE9’u indirmenin yanı sıra yeni tarayıcının tüm özelliklerini görmek, videolarını izlemek, ilgili dökümanları incelemek mümkün. Yine de hatırlatmak gerekiyor ki IE9 sadece Windows 7 ve Vista kullanıcılarına yönelik bir sürüm ve Windows XP kullanıcıları bu yeni tarayıcıdan yararlanamıyorlar.

Microsoft Internet Explorer 9 Final Yayında - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Miraç Kandili kutlandı

Miraç Kandili kutlandı 06 Haziran 2013

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Kelebek Script® v.eLite “Windows Tipi Başlat Menüsü” Özelliği Otomobilde internet dönemi başlıyor 4G Nedir Benim o Dostum Alıç Ağacı Kekik (Thymus Serpyllum)

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır