Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mısır’daki ayaklanma kelebek etkisi

Ana Sayfa » Haber » Mısır’daki ayaklanma kelebek etkisi
Mısır’daki ayaklanma kelebek etkisi

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’tan açıklamalar.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Mısır’daki halk ayaklanmasını kelebek etkisine benzeterek, “Türkiye’de sizlerin öngörünüzle, vizyonunuzla başlayan o kanat çıpıntıları bugün tüm dünyada etkilerini göstermeye başladı” dedi.

AK Parti Beşiktaş İlçe Merkezi Danışma Meclisi’nin Fulya Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki toplantısına katılan Bağış, “Bazen kelebek etkisinden bahsedilir. Dünyanın bir yerinde bir kelebeğin kanatlarının çarpmasının yarattığı havaakımı etkilenerek artar çok farklı bir yerde bir fıtına ya dönüşebilir ya da bir fırtınayı dindirebilir.Türkiyede sizlerin öngörünüzle, vizyonunuzla başlayan o kanat çıpıntıları bugün tüm dünyada etkilerini göstermeye başladı. Türkiye’de demokratikleşmenin, milletle elele veren yönetimin ekonomik istikrarı nasıl sağladığını gören dünyanın farklı yerindeki ülkelerin, bu etkileşimden, bu paylaşımdan, bu kardeşlikten kendilerine de paylar çıkarttıklarına da şahit olduk. Ve dün Mısır mübarek bir sabaha uyandı” dedi. Bağış ayrıca, “Mısır’da olaylar yaşanmaya başlandığında dünyanın liderlerinin çoğu ‘hele bir bakalım’ derken, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı çok net, dimdik mesajlar verdi. O mesajların daha da cesaretlendirdiği Mısır halkı gerçekten mübarek bir sabaha uyandı. Gerçekten demokrasinin, şeffaflaşmanın, hesapverilebilirliğinin nasıl neticeler doğurabileceğini Türkiye göstermiştir. Bütün bölge ülkeleri de bunu çok önemsediklerini gösteriyorlar” şeklinde konuştu.

“DÜNYA DEĞİŞİYOR, BİR DEĞİŞMEYEN ANA MUHALEFET”
Egemen Bağış, “Türkiye değişiyor, dünya değişiyor, değişime direnmenin mümkün olmadığı artık net bir şekilde ortaya çıkıyor. Bir değişemeyen bizim ana muhalaefet! Hala o genetik kodundaki rahatsızlıkları tedavi edemiyor. Genel başkanını değiştiriyor, yönetim ekibini değiştiriyor ama zihniyetini değiştiremiyor, darbe çığırtkanlığı yapmaktan vazgeçmiyor, doğruları saptırmaktan vazgeçemiyor”dedi. Kılıçdaroğlu’nun “yardımcılarının gaflarını toplamaktan proje üretemediğini” öne süren Bağış, CHP’nin Mısır’da yaşanan gösterilerin Türkiye’de de yaşanması gerektiği yönünde çağrıda bulunduğunu belirtti. Bağış, ”Mısır’da seçim mi vardı, Mısır da sandık mı vardı, Mısır’da demokrasi mi vardı ki halk sandığa gitmek yerine Kahire Meydanı’na gitti. Bu ülkede çok şükür demokrasi var. İki yılda bir sandığa gidiliyor. Bütün o fitnelerine rağmen, bütün o yalan yanlış yorumlarınıza rağmen, milleti kandırmaya çalışmanıza rağmen, bu millet her seçimde kendini temsil eden, kendi içinden çıkmış Adalet ve Kalkınma Partisi’ne, güvendiği lider Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği desteği daha da artırıyor” diye konuştu. Mısır’ın yaşadıklarını Türkiye’nin 8 yıl önce yaşadığını belirten Bağış, Türk milletinin kendisini hor gören, göbeğini kaşıyor diyen zihniyete isyanını, AK Parti’yi iktidara getirerek gerçekleştirdiğini söyledi.

“KIBRIS’A DESTEĞE DEVAM”
Kıbrıs konusuna da değinen Bağış, şunları söyledi:”Rahmetli Aziz Nesin’in çok güzel bir lafı var ‘İnsan kendine verenden çok, kendinden verdiğine düşkündür’ yani hepimiz anne babaya düşkündür, ama anne baba evlatlara daha düşkündür. Kıbrıs bizim yavru vatanımızdır. Kızsak da, burkulsak da, üzülsek de sarılsak da biz yavrumuzu açta açıkta bırakmayız. Ana muhalefet partimizin anlamadığı da budur. KKTC iyi bir yönetim olsun istiyoruz. Bütçelerini iyi tutsunlar. Soydaşlarımıza kucak açsınlar, kenetlensinler istiyoruz. Biz Türkiye’nin fakir fukarasının verdiği vergilerle Kıbrıs’a her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Vermeye de devam edeceğiz. Gerektiğinde şehit verdik, gerekirse yine vereceğiz. Her şeyimizle Kıbrıs’ın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Gerektiğinde AB sürecini riske attık Kıbrıs için, gerektiğinde ekonomik koşullarımızı zorladık. Gene yapacağız. Çünkü bu milletin milli davamızdır. Milli davalarda iktidar, muhalefet ayrımı olmaz.”

Bağış, Türkiye’nin bugün üye olsa AB’nin nüfus itibariyle de, güç itibariyle de ikinci en büyük ülkesi olacağını belirterek “AB’nin bazı ülkeleri bunu kabullenmekte sıkıntı yaşıyorsa bizi geciktirmek için bu süreçte binbir engel çıkarıyorsa ‘Pes mi edeceğiz? Kesinlikle hayır'” dedi.

Kaynak: Özden ATİK / AHT

Mısır’daki ayaklanma kelebek etkisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Retina ve vitreus hastalıkları Çocuklarda Obezite LCD Ekranlı Mezar Japonlar’dan dahiyane “Güneş toplama” fikri İnternete ne kadar bağlı kalıyoruz? Ömür Ve Güneş

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır